sobota, 27 lipca 2024r.

Im strzelać nie kazano

Pogoń Siedlce w pierwszym wyjazdowym meczu w sezonie 2023-24 zanotowała bezbramkowy remis.

W meczu ze Stomilem nie mogli wystąpić Ernest Dzięcioł i Damian Szuprytowski z powodu wydarzeń z poprzedniej kolejki, gdy wyrazili swoje niezadowolenie z decyzji Aleksandra Kozieła. Pierwszy z nich dostał 3 mecze zawieszenia, natomiast drugi 5. Z powodów zdrowotnych zabrakło natomiast Piotra Pyrdoła i kontuzjowanego od dłuższego czasu Damiana Nowaka.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny prezentowały wyrównany poziom, ale więcej konkretnych okazji stworzyła Pogoń. W 8 minucie jedyny celny strzał przed przerwą oddał zza pola karnego Jakub Sinior, ale bez problemu interweniował Miłosz Garstkiewicz. Po kwadransie minucie po dośrodkowaniu Cezarego Bujalskiego efektownej przewrotki spróbował bohater ostatniego spotkania Cezary Demianiuk, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. 7 minut później ze środkowej części boiska piłkę w pole karne wrzucił Lukáš Hrnčiar, a Mateusz Majewski główką uderzył ponad bramką gości. Stomil najbliżej gola był w 42 minucie, gdy po dośrodkowaniu wywiązało się zamieszanie w szesnastce Pogoni, ale obrońcy zablokowali uderzenie Filipa Szabaciuka, a ostatecznie na rzut rożny piłkę wybił Hrnčiar. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się znacząco. Oba zespoły w dalszym ciągu miały problem z tworzeniem sytuacji bramkowych. Pierwszy po przerwie celny strzał padł dopiero w 76 minucie. Wtedy po faulu na Siniorze dobrze z rzutu wolnego uderzył Mateusz Majewski, ale jego Garstkiewicz sobie poradził. W 85 minucie po kontrataku okazję miał Bujalski, ale uderzył niecelnie. Pogoń walczyła do końca i jeszcze w doliczonym czasie gry wywiązało się zamieszanie po rzucie rożnym zakończone zablokowanym strzałem Przemysława Misiaka. Ostatecznie jednak piłkarzom żadnej z ekip nie udało się przełamać defensywy przeciwnika i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pogoń zagrała solidne spotkanie z dobrze zorganizowaną obroną. Próbowała też zagrozić rywalom, ale ostatecznie brakowało ostatniego podania i skuteczności w ataku. Po 3 kolejkach biało-niebiescy mają 5 punktów na koncie. Wartość punktu wywalczonego w Olsztynie będzie można ocenić za jakiś czas w szerszej perspektywie.

Przed meczem ze Stomilem Pogoń ogłosiła transfer nowego piłkarza. Chodzi o 17-letniego Patryka Szatkowskiego. Młody golkiper trenował pod okiem Marka Brzozowskiego od pierwszego dnia letnich przygotowań. Wiosną Szatkowski występował w juniorach SSM Wisła Płock. Bramkarz parafował dwuletnią umowę.

9 sierpnia Pogoń zagra w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Olimpią Elbląg. Początek meczu o 16:00.

05.08.23, 17:00 – Olsztyn

II liga: Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 0:0

Stomil: 30. Miłosz Garstkiewicz – 14. Filip Szabaciuk (79, 11. Filip Wójcik), 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski – 10. Karol Żwir, 17. Łukasz Szramowski (79, 8. Marcin Stromecki), 18. Michal Bezpalec (63, 23. Filip Laskowski), 7. Hubert Krawczun (70, 77. Bartosz Florek) – 9. Piotr Kurbiel (62, 89. Tomasz Bała)

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 20. Cezary Bujalski, 4. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski 3. Robert Majewski, 10. Krystian Miś – 16. Jakub Sinior, 43. Lukáš Hrnčiar (87, 99. Bartosz Wicenciak), 8. Kamil Włodyka (73, 14. Dawid Burka) – 21. Mateusz Majewski (87, 11. Tomasz Mamis), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Łukasz Szramowski 36, Hubert Krawczun 43, Michal Bezpalec 52 – Dawid Burka 81

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)