niedziela, 5 maja 2024r.

Sroga lekcja od Pogoni (fotogaleria)

W derbowym spotkaniu I rundy okręgowego Pucharu Polski SEMP Pogoń Siedlce uległo rezerwom MKP Pogoń aż 0:13.

Dla zespołu SEMP Pogoń mecz z MKP Pogoń II był pierwszym oficjalnym spotkaniem w rozgrywkach seniorskich. W drużynie rezerw Pogoni debiut zaliczyli Paweł Łydkowski, Oliwier MyszkowskiMarcin Paczkowski.

Już w drugiej minucie zaatakowała faworyzowana drużyna rezerw MKP Pogoń. Dawid Jastrzębski próbował lobować bramkarza przyjezdnych, ale piłka przeleciała obok słupka. Do siatki Jastrzębski trafił kilka minut później wykorzystując błąd defensora. Na 2:0 podwyższył po kwadransie Dawid Dobrzański, po asyście Jastrzębskiego. W 18 minucie biało-niebiescy mogli zdobyć kolejnego gola, lecz Kuba Prachnio po akcji Tomasza Wiewiórki trafił tylko w poprzeczkę. Pięć minut potem faulowany w polu karnym był Dobrzański i sędzia podyktował jedenastkę. Dobrze w bramce spisał się jednak Radosław Polak, który obronił strzał Pawła Łydkowskiego. Przed przerwą MKP zdobył jeszcze trzy trafienia. Najpierw zza pola karnego uderzył celnie Wojciech Kisieliński, a na 4:0 podwyższył Dobrzański. W 42 minucie Marcin Paczkowski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a Tomasz Borkowski umieścił piłkę w siatce.

Już na początku drugiej połowy reprezentanci okręgówki kontynuowali ostrzał bramki gospodarzy. Najpierw hattricka skompletował Dobrzański, a w 60 minucie po centrze z rzutu rożnego Oliwiera Myszkowskiego do siatki trafił Bartosz Mlonek. Kolejna bramka padła w 69 minucie za sprawą kolejnego gola Dobrzańskiego po zgraniu Łydkowskiego, a pięć minut później z rzutu wolnego celnie przymierzył Myszkowski. Przed końcem meczu biało-niebiescy jeszcze cztery razy znaleźli drogę do bramki SEMPa. Hattricka skompletował Myszkowski dokładając dwa gole po akcjach sam na sam z bramkarzem, a po jednym golu zaliczyli Patryk Rojek i Łydkowski. Do dalszych rozgrywek okręgowego Pucharu Polski awansowała Pogoń II, zaś SEMP Pogoń może skupić się na debiucie w rozgrywkach klasy B.

Kolejna runda Pucharu Polski zaplanowana jest na 16 sierpnia. Losowanie par tej rundy odbędzie się w poniedziałek 7 sierpnia.

W ramach 1 kolejki ligi okręgowej MKP Pogoń II zagra wyjeździe z Orłem Unin (13 sierpnia 15:00), zaś SEMP Pogoń w ramach dalszych przygotowań do startu klasy B zmierzy się w sparingu z Bizonem Jeleniec (13 sierpnia, 18:00).

« z 2 »

06.08.23, 14:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP MZPN Siedlce: SEMP Pogoń Siedlce – Pogoń II Siedlce 0:13 (0:5)

Bramki: Dawid Jastrzębski 11, Dawid Dobrzański 15, 38, 48, 69, Wojciech Kisieliński 34, Tomasz Borkowski 42, Bartosz Mlonek 60, Oliwier Myszkowski 74, 79, 84, Patryk Rojek 81, Paweł Łydkowski 87

W 23 minucie Paweł Łydkowski (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (Radosław Polak obronił).

Pogoń II: 33. Krzysztof Popiołek – 20. Tomasz Wiewiórka (46, 15. Bartosz Mlonek), 4. Adam Lewkowski, 5. Paweł Łydkowski, 2. Tomasz Borkowski, 3. Wojciech Kisieliński – 6. Marcin Paczkowski (46, 8. Patryk Rojek), 16. Oliwier Myszkowski, 22. Kuba Prachnio – 9. Dawid Jastrzębski, 11. Dawid Dobrzański

SEMP Pogoń: 29. Radosław Polak (46, 99. Dominik Sokołowski) – 8. Kacper Grudziński (80, 13. Maciej Borkowski), 26. Jakub Deoniziuk (68, 15. Michał Kotarski), 7. Mateusz Karasiński, 6. Jakub Iwański (31, 11. Mikołaj Lipiński; 61, 23. Piotr Staręga) – 21. Mateusz Leszczyński (73, 5. Bartosz Jaroszczyk), 9. Dominik Zienkiewicz, 10. Aleksander Fiuk (46, 25. Wojciech Karabin), 93. Kacper Skwierczyński (84, 24. Dawid Filipowicz), 12. Bartosz Wojtkowski – 18. Brajan Lodowski

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)