sobota, 30 września 2023r.

Jak długo potrwa kolejna pucharowa przygoda?

Od domowego meczu z Olimpią Elbląg rozpocznie się udział Pogoni Siedlce w Pucharze Polski 2023-24.

Wciąż żywe w pamięci są mecze z poprzedniej pucharowej edycji. Pogoniści spisali się w niej znakomicie i dotarli aż do ćwierćfinału. To drugi taki przypadek w blisko 80-letniej historii klubu.

Przed Pogonią kolejna szansa zaprezentowania się na arenie ogólnopolskiej. Siedlczanie zaczną pucharowe zmagania w sezonie 2023-24 od domowego starcia z ligowym rywalem – Olimpią Elbląg. Jeżeli chodzi o biało-niebieskich to trudno znaleźć bardziej niewygodnego rywala. W dosyć długiej ligowej historii spotkań obu drużyn Pogoń wygrała tylko raz. W 2021 roku Olimpia przejechała się po siedlczanach w Pucharze Polski, ale została ukarana walkowerem i odpadła.

To już przeszłość. Obecnie Pogoń i Olimpię w lidze dzieli jeden punkt. Puchar to jednak inna historia. Zapewne w meczu rundy wstępnej po obu stronach barykady szansę otrzymają piłkarze z drugiego szeregu i to od nich zależy czy ją wykorzystają.

Arbitrem spotkania będzie Piotr Szypuła z Bielsko-Białej.

Początek środowego starcia o 16:00.

 

Ogólny pucharowy dorobek Pogoni:

28 startów, 65 mecze (36 zwycięstw, 3 remisy, 27 porażek, bramki: 98-109)

 

źródło: własne; foto: Vincec

DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Cieszy, że sztab postanowił w tym meczu dać szanse chłopakom z drugiej i trzeciej drużyny!

Oby sztab trenerski obejrzał kilka meczów sprzed kilku lat i wzorując się na najlepszych, zastosował taktykę trenera Tarachulskiego, a wtedy awans będzie murowany. Nie jest żadnym wstydem nauka na mistrzach w swoim fachu.

Jesteś mały prowokatorem człeniu. Cały czas podpuszczasz pisząc swoje debilizmy. Slabo.

coś czuję że „trener” wystawi kilku ławkowiczów i gładkie 0-3 będzie

To już pewne. Gramy w mocno rezerwowym składzie. Fakt, trzeba choć trochę ogrywać rezerwowych ale w pucharze można zarobić trochę kasy no i bądz tutaj mądry. Gramy rezerwami.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;