niedziela, 19 maja 2024r.

Pierwsza porażka w sezonie

Pogoń Siedlce zanotowała pierwsza porażkę w sezonie 2023-24. Biało-niebiescy przegrali 0:2 z KKS 1925 Kalisz.

W pierwszej odsłonie spotkania więcej okazji stworzyli goście z Kalisza. W 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową niecelnie na bramkę Pogoni uderzył kapitan KKS Mateusz Gawlik. Minutę później również niecelnym strzałem odpowiedział Jakub Sinior. W 16 minucie interweniował Jakub Kowynia po główce Wiktora Smolińskiego po centrze z rzutu wolnego. W 26 minucie bramkarz Pogoni musiał interweniować po zagraniu Jakuba Okusamiego, który wybijał piłkę spod nóg piłkarza Dumy Kalisza. W 32 minucie z dystansu spróbował Néstor Gordillo, ale uderzył wysoko ponad bramką. W 38 minucie Okusami zablokował groźne uderzenie Kentarō Arai po podaniu Kamila Koczego ze skrzydła. Minutę później niecelnie na bramkę gości uderzył Lukáš Hrnčiar. W doliczonym czasie pierwszej połowy celny strzał na bramkę Macieja Krakowiaka oddał Sinior, ale bramkarz skutecznie obronił jego uderzenie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W 56 minucie z dystansu ponad bramką gości uderzył Mateusz Majewski. Minutę później Cezary Demianiuk posłał piłkę wzdłuż pola karnego Krystianowi Misiowi, który precyzyjnie wrzucił w szesnastkę, ale bardzo niecelnie głową uderzył Hrnciar. W 59 minucie KKS wyszedł na prowadzenie, gdy zamieszanie w polu karnym i błędy obrońców Pogoni wykorzystał Hubert Sobol i pokonał Jakuba Kowynię. Tuż po bramce czerwoną kartką przez sędziego Karola Iwanowicza ukarany został szkoleniowiec biało-niebiskich Marek Brzozowski. W 76 minucie szansę na wyrównanie miał Demianiuk, który uderzył po efektownym zwodzie, ale Krakowiak pewnie obronił. Minutę później w dobrej sytuacji w polu karnym Kalisza potknął się Mateusz Majewski. W 82 bramkarz gości miał problem po strzale Hrnčiara, ale obrońca wybił piłkę na rzut rożny. W 90 minucie doszło do zamieszania w szesnastce KKS, ale ostatecznie defensorzy zablokowali uderzenia Pogonistów. Wielką szansę w doliczonym czasie gry miał Przemysław Misiak, ale trafił z woleja tylko w jednego z rywali. Na koniec KKS dostał jeszcze rzut karny po faulu na Dawida Burki na Koczym. Triumf kaliszan przypieczętował Gordillo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KKS Kalisz 2:0.

19 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Krakowie z Hutnikiem.

12.08.23, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – KKS Kalisz 0:2 (0:0)

Bramki: Hubert Sobol 58, Néstor Gordillo 90+6 (k)

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 4. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Jakub Okusami – 20. Cezary Bujalski (79, 14. Dawid Burka), 43. Lukáš Hrnčiar, 8. Kamil Włodyka (66, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior (82, 11. Tomasz Mamis), 10. Krystian Miś – 21. Mateusz Majewski (79, 29. Danny Babor), 56. Cezary Demianiuk

KKS: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński – 21. Kentarō Arai (85, 22. Wojciech Maroszek), 6. Adrian Cierpka (85, 14. Bartosz Gęsior), 24. Mateusz Wysokiński (79, 8. Oskar Kalenik), 10. Néstor Gordillo, 71. Kamil Koczy – 9. Hubert Sobol (69, 19. Filip Szewczyk)

Żółte kartki: Dawid Burka 90+6 – Wiktor Smoliński 63

Czerwona kartka: Marek Brzozowski 59 (Pogoń, za nagłe opuszczenie strefy technicznej)