sobota, 27 kwietnia 2024r.

Pewna wygrana na początek (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni w 1 kolejce ligi okręgowej wygrały w Uninie z miejscowym Orłem 7:1.

W meczu debiut w barwach Pogoni zaliczył Patryk Szatkowski, a „ponowny debiut” Kamil Dmowski.

Doskonale dla Pogonistów mogło się rozpocząć spotkanie w Uninie. W swoim polu karnym zagrania ręką dopuścił się Michał Rękawek i sędzia Mateusz Jackiewicz wskazał na rzut karny dla siedlczan. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Paweł Łydkowski i… trafił w słupek. Zamiast szybkiego prowadzenia spadkowicza z V ligi, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Z dystansu strzał oddał Dawid Głaszczka, ale Patryk Szatkowski był na posterunku. Po kwadransie z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Paczkowski, Łydkowski podał do Kamila Dmowskiego, a ten trafił jedynie w górną siatkę bramki. Cztery minuty później z narożnika boiska dośrodkowywał Denis Dobrowolski, a główkę Jakuba Kowalskiego obronił Szatkowski. W 21 minucie na strzał zdecydował się Dobrowolski i po rykoszecie piłka opuściła plac gry. Cztery minuty później głową uderzył Danny Babor, ale piłka przeleciała obok słupka.  W 32 minucie padł gol dla biało-niebieskich. Paczkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Łydkowski głową umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Tomasz Wiewiórka mógł podwyższyć rezultat, ale nie zdołał zamknąć wrzutki Dawida Jastrzębskiego. W końcówce połowy Pogoniści mieli kilka szans na podwyższenie wyniku. Najpierw Paczkowski z rzutu wolnego uderzył nad bramką, potem Adam Lewkowski z 35 metrów po ziemi strzelił w bramkarza. Udało się w 44 minucie, kiedy to Babor dograł Jastrzębskiego, a ten trafił do siatki.

Tuż na początku drugiej połowy Dawid Dobrzański zagrał do Kuby Prachni, ale strzał tego drugiego obronił Jakub Kielak. Pięć minut potem dał o sobie znać Oliwier Myszkowski, lecz strzelił zza pola karnego wprost w bramkarza. Po niespełna godzinie gry Orzeł mógł strzelić kontaktowego gola, ale piłka obiła poprzeczkę, a dobitkę Dobrowolskiego obronił bramkarz Pogoni. W 61 minucie to Pogoń po raz kolejny znalazła sposób na pokonanie golkipera. Piłkę otrzymał Dmowski i strzałem w okienko bramki rywala podwyższył prowadzenie. Chwilę później mogli odpowiedzieć gospodarze, lecz Piotr Poszytek z 20 metrów uderzył nad poprzeczką. W 66 minucie czwartego gola dla siedlczan zdobył głową Bartosz Mlonek, wykorzystując kolejne dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Paczkowskiego. Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry na strzał z 25 metrów zdecydował się Patryk Rojek i Kielak po raz kolejny musiał sięgać po piłkę do siatki. W 74 minucie z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Mlonek, ale piłka przeleciała obok bramki. Orzeł zdołał strzelić honorowego gola w 82 minucie. Bartłomiej Szczęśniak dograł do Kamila Kasprzaka, a ten pokonał w sytuacji sam na sam Szatkowskiego. W 85 minucie szansę dla biało-niebieskich miał jeszcze Dobrzański po podaniu Borkowskiego, lecz strzelił tylko w boczną siatkę. Doliczony czas gry przyniósł ostatniego gola w meczu. Prachnio skutecznie dobił strzał Wojciech Kisielińskiego i tym samym ustalił wynik meczu na 7:1.

W środę 16 sierpnia o 17:30 w Łosicach w ramach II rundy okręgowego Pucharu Polski rezerwy Pogoni zagrają z miejscowym ŁDK.

« z 2 »

13.08.23, 15:05 – Unin

Liga okręgowa: Orzeł Unin – Pogoń II Siedlce 1:7 (0:2)

Bramki: Kamil Kasprzak 82 – Paweł Łydkowski 32, Dawid Jastrzębski 44, Kamil Dmowski 61, Bartosz Mlonek 66, Patryk Rojek 70, Adam Lewkowski 72, Kuba Prachnio 90+1

W 4 minucie Paweł Łydkowski (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Orzeł: 1. Jakub Kielak – 14. Jakub Kowalski, 10. Szymon Żaczek (73, 15. Bartłomiej Szczęśniak), 27. Michał Rękawek, 19. Adrian Łukasik – 77. Sebastian Nowak, 8. Filip Mikulski, 11. Piotr Poszytek, 7. Kamil Kasprzak, 16. Denis Dobrowolski – 9. Dawid Głaszczka (67, 18. Rafał Wielgosz)

Pogoń II: 1. Patryk Szatkowski – 4. Adam Lewkowski, 5. Paweł Łydkowski (51, 2. Tomasz Borkowski), 6. Marcin Paczkowski – 25. Tomasz Wiewiórka (46, 8. Patryk Rojek), 18. Oliwier Myszkowski, 13. Kamil Dmowski (61, 15. Bartosz Mlonek), 10. Dawid Dobrzański, 3. Wojciech Kisieliński – 11. Danny Babor (46, 22. Kuba Prachnio), 9. Dawid Jastrzębski

Żółte kartki: Piotr Poszytek 52 – Tomasz Borkowski 59

Sędzia: Mateusz Jackiewicz (Siedlce)