niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Pogoń II za pucharową burtą

Na II rundzie okręgowego Pucharu Polski zakończyła się przygoda Pogoni II. Siedlczanie przegrali w Łosicach z ŁDK 1:2.

Już w 13 minucie zespół gospodarzy objął prowadzenie. Kacper Wyrzykowski oddał strzał z 25 metrów i piłka znalazła się w siatce. Do przerwy więcej goli nie padło choć, sytuację na wyrównanie mieli: Paweł ŁydkowskiKamil Dmowski i Marcin Paczkowski.

Pięć minut po przerwie zespół z Łosic podwyższył prowadzenie. Po rzucie wolnym piłka trafiła przed pole karne do Łukasza Naumiuka, który oddał strzał nie do obrony. Pogoniści dwoili i troili wysiłki, ale stać ich było jedynie na kontaktową bramkę. W polu karnym sfaulowany został Łydkowski, a rzut karny wykorzystał Dawid Jastrzębski. Do końca meczu więcej goli nie padło, co w dużej mierze jest zasługą golkipera miejscowych – Bartłomieja Radziwonki.

Kolejna runda okręgowego Pucharu Polski zaplanowana jest na 30 sierpnia. Losowanie par odbędzie się w czwartek 17 sierpnia.

Pogoń II następne spotkanie rozegra w ramach ligi okręgowej, w niedzielę 20 sierpnia o 11:00 w Siedlcach z Czarnymi Węgrów.

16.08.23, 17:30 – Łosice

PP MZPN Siedlce: ŁDK Łosice – Pogoń II Siedlce 2:1 (1:0)

Bramki: Kacper Wyrzykowski 13, Łukasz Naumiuk 50 – Dawid Jastrzębski 74 (k)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 2. Michał Niciporuk, 5. Aleksandr Suchanow, 8. Paweł Sawtyruk, 9. Maciej Szpura (60, 20. Paweł Niciporuk), 11. Kacper Wyrzykowski (90+5, 23. Kajetan Rosiak), 13. Jakub Głuchowski, 17. Kamil Kasjaniuk (84, 14. Cezary Pykacz), 18. Cezary Chraszcz (66, 10. Jakub Podlipniak), 24. Dawid Ułasiuk, 36. Łukasz Naumiuk

Pogoń II: 33. Krzysztof Popiołek – 14. Bartosz Mlonek (63, 2. Tomasz Borkowski), 6. Marcin Paczkowski, 5. Paweł Łydkowski – 24. Wiktor Koczkodaj (46, 4. Filip Grochala), 8. Patryk Rojek, 13. Kamil Dmowski, 22. Kuba Prachnio (69, 18. Radosław Droń), 3. Wojciech Kisieliński – 9. Dawid Jastrzębski, 10. Dawid Dobrzański (46, 11. Patryk Klimek)

Żółte kartki: Kacper Wyrzykowski 6, Jakub Podlipniak 89, Jakub Głuchowski 90+2 – Dawid Jastrzębski 78, Filip Grochala 87

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)