UKS Basket przekonał się o sile Tura (fotogaleria)

Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 85:55 z UKS Basket Siedlce.

Mecz był dla siedlczan okazją do rewanżu za wyraźną porażkę poniesioną w Bielsku Podlaskim. Oczywiście o pełnej rehabilitacji nie mogło być mowy, bowiem Tur to drużyna grająca na nieosiągalnym na dzisiaj poziomie dla UKS Basket.

Podopieczni Rafała Króla byli wyraźnie lepsi od III-ligowca z Siedlec. Gospodarze wygrali tylko jedną kwartę – ostatnią, a wtedy było już jasne kto wygra w sparingu. Szczególnie wyraźna różnica między obiema drużynami była widoczna w trzeciej kwarcie, w której przez długi czas siedlczanie nie potrafili celnie rzucić do kosza. UKS Basket przegrał 55:85.

18 sierpnia o 18:30 Basket zagra w Mińsku Mazowieckiem z UKS Probasketem.

16.08.23, 19:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Sparing: UKS Basket Siedlce – Tur Basket Bielsk Podlaski 55:85 (14:28, 14:22, 6:24, 21:19)

Basket: Kamil Kalicki 10, Aleksander Kielak 8, Wiktor Artych 6, Bartłomiej Głuchowski 6, Michał Pilski 6, Tomasz Gustołek 5, Błażej Grochowski 4, Krzysztof Kania 4, Dawid Możdżonek 4, Tomasz Wróbel 2, Dominik Gołęgowski, Władysław Stańczuk

Sędzia: Artur Prekurat (Siedlce)