niedziela, 21 kwietnia 2024r.

W starym kinie: Międzynarodówka w siedleckim baskecie

Po przylocie dwóch Amerykanek, Ukrainki i Bośniaczki MKK solidnie zabrał się za przygotowania do sezonu 2014-15, premierowego w elicie żeńskiego basketu.

– Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Teodora Mołłowa od poniedziałku 18 sierpnia trenują dwa razy dziennie. W sesji porannej zawodniczki budują swoją kondycję, zaś popołudniami pracują nad taktyką. Trenerzy nie zapominają o treningach technicznych, których także nie zabraknie. W treningach biorą udział Elżbieta Mukosiej, Magda Bibrzycka, Katarzyna Salska, Dominika Prochenka, Amerykanki Amy Jaeschke i Eureka Brooks, Ukrainka Anna Zarycka oraz Magdalena Mołłow (córka trenera szykowana do gry w drugim zespole) – relacjonowaliśmy po pierwszym treningu.

Nieco później do koleżanek dołączyła Bośniaczka Emina Demirović. Centerka zastąpiła w ostatniej chwili wcześniej awizowaną Alisę Jewtuszenko, u której na jednym z ostatnich badań wykryto dosyć poważny uraz. Najdłużej przyszło poczekać na Heather Butler, wypełniającą obowiązki kontraktowe w Stanach Zjednoczonych.

Jak poradził sobie międzynarodowy MKK w Basket Lidze Kobiet? Siedlczanki pomimo kilku perturbacji uplasowały się na historycznej siódmej lokacie. W pokonanym polu zostały tak duże ośrodki jak Gdynia, Lublin czy Łódź. MKK nigdy nie nawiązał do tamtych osiągnięć. W kolejnych latach po prostu trwał. 1 sierpnia 2019 roku ze smutkiem obwieściliśmy na naszych łamach: – MKK Siedlce wycofał zgłoszenie do I ligi i w przyszłym sezonie nie będzie brał udziału w seniorskich rozgrywkach. Klub zebrał część środków niezbędnych do występów w I lidze, jednak nie okazały się one wystarczające.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Kiedyś to była drużyna wiem bobylem na kilku meczach tej drużyny i gra tej drużyny mi się podobałabo to była była bardzo dobra drużyna ktura nie dała sobie władzę dmuchać itrzeba otym pamiętać imilo to wspominać

  2. Sorry czy to są posty sponsorowane??? napiszcie o obecnych osiągnięciach drużyny a nie o 10 latach wstecz

    1. No to napisz lepsze jak Ci się te posty nie podobają i Przestań sięwywyzszac

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;