środa, 19 czerwca 2024r.

Twarda Skóra 2023, czyli wyjątkowe wyzwanie na Ziemi Siedleckiej

26 sierpnia odbędzie się Twarda Skóra 2023, czyli spektakularny wyścig rowerowy dookoła powiatu siedleckiego.

Wyścig przyciąga zarówno doświadczonych kolarzy, jak i amatorów dwóch kółek. Organizatorzy przygotowali wiele nowości i niespodzianek, aby uczestnicy mogli doświadczyć jeszcze większych emocji i satysfakcji. W tym roku Twarda Skóra 2023 oferuje dwie trasy o różnych poziomach trudności. Na głównym dystansie (212 km) doświadczeni kolarze będą mogli przetestować swoje umiejętności i determinację. Ta trasa będzie wymagać od nich nie tylko siły, ale również odpowiedniej strategii i wytrwałości. Dla tych, którzy preferują nieco krótsze wyzwanie, dostępna będzie Mała Twarda Skóra o długości 109 km.

Ambasadorem wyścigu będzie Mikołaj Pytel, szerzej znany jako Król Rowerów. Jego obecność na wyścigu stanowić będzie nie tylko dodatkową motywację, ale również inspirację dla wszystkich uczestników. Pytel znany z wielu osiągnięć w kolarstwie, jest osobą, której zaangażowanie i pasja są niewyczerpane.

Nie tylko Król Rowerów będzie gościem specjalnym Twardej Skóry 2023. Ponownie wyścig wesprze Cezary Zamana, mistrz Polski z 1999 roku i zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku. Jego doświadczenie jest bezcenne. Zamana Group będzie organizatorem technicznym wydarzenia.

Celem Twardej Skóry 2023 jest nie tylko promocja ziemi siedleckiej i mazowieckiej, ale także zapewnienie niezapomnianych wrażeń i sportowych wyzwań dla wszystkich uczestników. To wydarzenie, które łączy pasję do kolarstwa, miłość do pięknej przyrody i ducha rywalizacji. Wieloletnie doświadczenie organizatorów, współpraca z lokalnymi społecznościami i wsparcie gmin partnerskich czynią Twardą Skórę 2023 wydarzeniem, na które warto czekać.

Tak jak w zeszłym roku, oficjalnym organizatorem została Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, a współorganizatorami gminy, przez które przebiega trasa Twardej Skóry. Współpraca została nawiązana z następującymi gminami: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wodynie, Wiśniew i Zbuczyn. Wyścig pokazuje, jak sport potrafi łączyć ludzi i organizacje samorządowe oraz tworzy świetną okazję do zacieśniania więzi między gminami, współpracy na szczeblu lokalnym i wspólnego promowania naszego pięknego regionu.

W tym roku gospodarzem Twardej Skóry będzie gmina Zbuczyn z wójtem Hubertem Pasiakiem w roli gospodarza.

 

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Myślę że to będzie ciekawe widowisko stojące na bardzo wysokim poziomie i będące atrakcjądla nas wszystkich i wierzę że to będzie najlepsza nagroda dla tych kolarzy jezeli będziemy ich wspierać dobrym. Dopingiem i damy najlepszy przykład nato że Siedlce kolarstwem stoją swoją obecnością

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;