niedziela, 21 kwietnia 2024r.

W starym kinie: Sylwia do Paryża

Dwie dekady temu redaktor Sławomir Kindziuk na łamach „Życia Warszawy” przyjrzał się Ogólnopolskim Finałom Czwartków Lekkoatletycznych.

– Siedlce sa jednym z 50 miast w Polsce, które co roku jesienią i wiosną organizują cykliczne zawody lekkoatletyczne dla dzieci ze szkół podstawowych – pisał Kindziuk.

Na finałowe zawody w Warszawie pojechała siedlecka reprezentacja złożona z 54 dziewcząt i chłopców. Areną zmagań utalentowanej młodzieży był stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ogółem w ogólnopolskich finałach wzięło udział blisko 3000 dzieci w 36 konkurencjach. Nagrodą dla zwycięzców był kilkudniowy wyjazd na wycieczkę do Paryża.

– W gronie najlepszych, którzy niebawem zobaczą zabytki stolicy Francji będzie m.in. Sylwia Mikołajczuk (SP nr 4 Siedlce), która podczas ogólnopolskich finałów okazała się najlepsza wśród 11-letnich dziewcząt w biegu na 300 m. Sylwia nie tylko wygrała, ale wynikiem 46,37 pobiła także krajowy rekord czwartków. O wielkim pechu może mówić zwłaszcza 13-letnia Martyna Głuchowska (SP nr 4 Siedlce), ubiegłoroczna mistrzyni kraju w rzucie piłeczką palantową. Martyna po eliminacjach, w których rzuciła 53,00 była pierwsza. W finale jednak nie mogła się skupić i zajęła piąte miejsce. Martyna trochę martwiła się porażką, ale widziała Paryż już rok temu – czytamy w archiwalnym materiale.

Piąte lokaty wywalczyli także wśród 13-latków Grzegorz Siewruk (SP 4) na 60 metrów i Ewa Dobrowolska (SP 9) na 600 metrów, a szósty w skoku w dal był Jakub Miatkowski (SP 5). Ponadto w finałach uczestniczyli Łukasz Goławski, Jarosław Goławski (SP Kotuń) i Anna Muszyńska (SP Mordy) w skoku wzwyż oraz Maciej Staręga (SP 5 Siedlce) w biegu na 1000 m. (…) Warto jeszcze dodać, że na liście rekordzistów ogólnopolskich finałów lekkoatletycznych czwartków wciąż utrzymuje się Konrad Plichta (SP Niwiski), który w 2000 roku uzyskał w rzucie piłeczką odległość 82,00 (dwa razy wygrywał wycieczkę do Paryża). Jego rekord (…) zdołał wyrównać Konrad Partyka ze Stalowej Woli.

 

źródło: archiwum Sławomira Kindziuka / Życie Warszawy; foto: Życie Warszawy

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. We Francji mieszka 2 moich kolegów jeden z nich to z pochodzenia Polak a Drugi rodowity Francuz

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;