poniedziałek, 6 maja 2024r.

Pierwsza ligowa wygrana Amazonki Wiśniew (fotogaleria)

Podopieczni Michała Artycha wygrali 3:1 z Zorzą Sterdyń.

Przez pół godziny Amazonka biła głową w mur. Dopiero znakomite podanie Przemysława Gójskiego do Aleksandra Kacprzaka otworzyło mecz. Pięć minut później asystent przemienił się w strzelca. Było to możliwe dzięki składnej akcji gospodarzy, w której w rolę asystenta wcielił się Tomasz Kacprzak. Do przerwy było 2:0.

Druga połowa miała różne fazy. Zorza oddała kilka niezłych strzałów, lecz Patryk Izdebski był bezbłędny. Momentami na murawie było nerwowo, ale wynik ani drgnął. Emocje zaczęły się w końcówce. Po kontuzji Kamila Woźniaka i wyczerpaniu limitu zmian Amazonka musiała kończyć w dziesiątkę. Zorza błyskawicznie to wykorzystała po rzucie wolnym. Autorem kontaktowego trafienia był Piotr Kalinowski. Zorza uwierzyła w możliwość wywiezienia punktu z Wiśniewa. Nadzieje przyjezdnych umarły w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy celną główką po centrze Rafała Pieńkowskiego popisał się Robert Chojecki. Amazonka wygrała 3:1.

30 sierpnia o 17:00 Amazonka zagra w Pucharze Polski MZPN z Podlasiem Sokołów Podlaski.

« z 2 »

26.08.23, 14:05 – Wiśniew

Klasa B: Amazonka Wiśniew – Zorza Sterdyń 3:1 (2:0)

Bramki: Aleksander Kacprzak 31, Przemysław Gójski 36, Robert Chojecki 90+3 – Piotr Kalinowski 90

Amazonka: 1. Patryk Izdebski – 15. Tomasz Kacprzak, 6. Kamil Woźniak, 5. Kamil Sadoch, 16. Dominik Pszkit – 12. Kamil Domański (46, 17. Robert Chojecki), 10. Mateusz Cabaj (46, 2. Patryk Banasiewicz), 13. Przemysław Gójski (87, 8. Rafał Pieńkowski), 7. Aleksander Kacprzak (82, 11. Dawid Księżopolski), 9. Mateusz Kacprzak – 21. Maciej Woźniak (85, 4. Patryk Krasuski)

Zorza: Krystian Ruciński – 7. Samir Rai (77, 19 Michał Osipiak), 9. Artur Zegadło, 3. Bartłomiej Chmielewski, 18. Ignacy Sidorzak, 11. Michał Maroń (67, 17. Jarosław Zubow) – 10. Michał Krzymiński, 5. Piotr Terlecki (90, 13. Sylwester Szczeć), 6. Michał Żaboklicki, 15. Adam Rybka (67, 22. Piotr Kalinowski) – 8. Sebastian Jaczewski (46, 2. Jakub Żyznowski)

Żółte kartki: Kamil Domański 38, Kamil Sadoch 63, Rafał Pieńkowski 90+1 – Michał Żaboklicki 58, Michał Maroń 63, Jakub Żyznowski 63

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)