poniedziałek, 20 maja 2024r.

Przepis na ogranie Sandecji? Korner, karny i kapitalny rajd

Pogoń Siedlce doszczętnie rozbiła Sandecję Nowy Sącz. Biało-niebiescy wygrali 3:0.

W pierwszych 30 minutach nieco brakowało podbramkowych okazji. W ekipie Pogoni blisko wykorzystania zamieszania w polu karnym był Przemysław Misiak, z kolei pod drugą bramkę po strzale Kacpra Talara na posterunku był Jakub Burek. W 31 minucie kombinacyjnie zagrali siedlczanie, ale po strzale Damiana Szuprytowskiego tym razem z dobrej strony pokazał się drugi z bramkarzy – Paweł Sokół. W 37 minucie po błędzie Tomasza Lewandowskiego oko w oko z bramkarzem Pogoni stanął Maciej Mas i nie zdołał on wykorzystać swojej szansy. Zemściło się to 4 minuty później. Centrę z rzutu rożnego posłał Szuprytowski, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Misiak. Poturbowany został jeszcze młodzieżowiec, ale dla gospodarzy najważniejszy był efekt w postaci bramki. Sandecja wyrównania poszukała jeszcze przed przerwą, ale po główce Jakuba Wróbla znów ze swoich obowiązków dobrze wywiązał się Burek.

W drugą połowę z animuszem weszli siedlczanie i już w 47 minucie mogło być 2:0, ale Misiaka przed ustrzeleniem dubletu powstrzymał Sokół. Sandecja okazję wykreowała dopiero po ponad godzinie, ale uderzenie Masa minęło bramkę. Kilka minut później znów strzałem zza pola karnego poszukali szczęścia goście, jednak po strzale Tomasza Nawotki na posterunku był Burek. Sandecja zaczynała sobie tworzyć coraz więcej szans. W 71 minucie próbowali kolejno Mikołaj Kwietniewski, a następnie były zawodnik Pogoni Michał Rutkowski nie znaleźli drogi do siatki. Na około kwadrans przed końcem z dalszej odległości huknął jeszcze Radosław Gołębiowski, ale również jemu nie udało wpisać się na listę strzelców. Zamiast gola na 1:1, obejrzeliśmy trafienie na 2:0. W polu karnym sfaulowany został szarżujący Szuprytowski, a strzałem w środek bramki rzut karny gola zamienił Cezary Demianiuk. Pogoń triumf przypieczętowała w doliczonym czasie. Indywidualny rajd przeprowadził Krystian Miś, który z łatwością minął rywali i strzelił swojego drugiego gola w sezonie. Fantastyczna akcja i Pogoń wygrała z Sandecją 3:0.

2 września o 17:45 Pogoń zagra w Bytomiu z Polonią.

26.08.23, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Misiak 41, Cezary Demianiuk 84 (k), Krystian Miś 90+4

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka (60, 31. Ernest Dzięcioł), 2. Tomasz Lewandowski (82, 23. Hubert Derlatka), 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak, 43. Lukáš Hrnčiar (82, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 10. Krystian Miś, 20. Cezary Bujalski (46, 21. Mateusz Majewski) – 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk (85, 18. Piotr Pyrdoł)

Sandecja: 1. Paweł Sokół – 16. Karol Smajdor (60, 20. Mikołaj Kwietniewski), 23. Piotr Kowalik, 24. Kamil Słaby, 4. Mateusz Geniec (60, 26. Michał Rutkowski) – 77. Patryk Bryła (60, 17. Tomasz Nawotka), 36. Rastislav Václavik, 10. Radosław Gołębiowski, 18. Kacper Talar (78, 27. Michał Stankiewicz) – 11. Maciej Mas, 7. Jakub Wróbel (78, 29. Marcinho)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski, Lukáš Hrnčiar, Krystian Miś 90+4 – Patryk Bryła, Jakub Wróbel, Kamil Słaby, Michał Rutkowski

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)