sobota, 18 maja 2024r.

Efektowny powrót na zwycięski kurs

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 5:1 z MKS Piaseczno.

Drużyna z Piaseczna ma sporego pecha, ponieważ zawsze trafia na rozjuszoną Mazovię. Rok temu została zlinczowana po pucharowej porażce, a teraz rozbita po ligowej wpadce w Uninie.

Mińszczanie objęli prowadzenie już w 6 minucie. Ponownie skutecznością w pierwszych minutach spotkania błysnął Michał Bondara. Po pół godzinie gry na 2:0 podwyższył Ezana Kahsay. Nauczona doświadczeniem Maza nie zwolniła i jeszcze przed przerwą rozstrzygnęła losy meczu. Z rzutu karnego trafił Wojciech Trochim, zaś Mateusz Bienias zamienił na bramkę podanie Łukasza Brozia. Do przerwy było 4:0 dla drużyny Alana Grabka.

Po zmianie stron działo się mniej. Obie drużyny dały sobie po razie. Ozdobą spotkania było trafienie Kamila Szczęsnego z niemal połowy boiska w 85 minucie. Mazovia wygrała 5:1.

2 września o 14:00 Mazovia w arcyciekawym meczu zagra w Warszawie z KTS Weszło.

30.08.23, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – MKS Piaseczno 5:1 (4:0)

Bramki: Michał Bondara 6, Ezana Kahsay 29, Wojciech Trochim 33 (k), Mateusz Bienias 37, Kamil Szczęsny 85 – Kacper Czapla 60

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki (46, 14. Michał Wołos), 2. Mateusz Bienias, 29. Łukasz Broź, 3. Dominik Paradowski (77, 33. Kacper Dakowicz) – 16. Miłosz Przybecki, 22. Pawło Ksionz (73, 10. Wojciech Wocial), 15. Mateusz Pędowski (61, 23. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim (46, 13. Kamil Szczęsny), 17. Ezana Kahsay (46, 11. Eryk Więdłocha) – 19. Michał Bondara (73, 7. Sebastian Kaczyński)

Żółta kartka: Łukasz Krupnik 70

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl