piątek, 17 maja 2024r.

Lukáš Hrnčiar superstar. Remis Pogoni w Bytomiu

Pogoń Siedlce wciąż czeka na wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2023-24. Podopieczni Marka Brzozowskiego zremisowali 1:1 z Polonią w Bytomiu.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od przewagi gospodarzy. W 2 minucie po podaniu Patryka Stefańskiego celny strzał na bramkę Pogoni z pierwszej piłki oddał Dawid Wolny, ale pewnie interweniował Jakub Burek. W 5 minucie dośrodkowanie w pole karne zagrał Konrad Andrzejczak, a akcję wykańczał Adrian Piekarski, ale piłka odbiła się od słupka i od Burka i po małym zamieszaniu obrońcy biało-niebieskich zażegnali zagrożenie. Z czasem do głosu zaczęła dochodzić Pogoń. W 10 minucie po raz pierwszy zaatakowała, ale niecelnie uderzył Damian Szuprytowski. W 14 minucie Wolny trafił w poprzeczkę bramki siedlczan.

W 28 minucie ponownie interweniował Burek po strzale Michała Bedronki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W odpowiedzi pierwszy celny strzał oddała Pogoń. Na bramkę po podaniu Roberta Majewskiego uderzał Piotr Pyrdoł, ale obronił Eryk Mirus. W 45 minucie Pogoń rozegrała bardzo składną akcję z celnym strzałem. Pyrdoł wypuścił Przemysława Misiaka na skrzydle, a ten zagrał w pole karne, w którym piłkę przepuścił Cezary Demianiuk i obroniony strzał oddał Szuprytowski. Do przerwy żadna z drużyn nie znalazła sposobu na bramkarza i pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W 57 minucie doszło do zamieszania w polu karnym Polonii, w wyniku którego po podaniu Misiaka niegroźny strzał na bramkę Mirusa oddał Lukáš Hrnčiar. W 62 minucie arbiter Patryk Świerczek niesłusznie podyktował rzut karny za domniemany faul Pyrdoła na Stefańskim. Wolny pewnie pokonał Burka strzałem po ziemi w prawy dolny róg bramki. W 68 bezpośrednio z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył Hrnčiar, ale bez problemu piłkę złapał Mirus. W 83 minucie Burek obronił strzał z głowy Igora Ławrynowicza po centrze Daniela Ściślaka. W ostatniej minucie Pogoń uratował błysk geniuszu Hrnčiara z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Dannym Baborze. Słowak uderzył obok muru i trafił w lewy róg bramki Mirusa. W końcówce Pogoniści nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pogoń straciła punkty z przedostatnią drużyną w tabeli. Takie wpadki już na tym etapie sezonu nie powinny się zdarzać drużynie, która marzy o awansie do I ligi. Oczywiście do tego wyniku znacząco przyłożył się sędzia, który popełnił błąd, dyktując rzut karny dla czerwono-niebieskich. Drużyna z takimi ambicjami jak Pogoń nie może tłumaczyć straty punktów błędami arbitra, lecz musi brać sprawy w swoje ręce i spotkania po prostu wygrywać. Zastrzeżenia znów budzi postawa ofensywy. Biało-niebiescy nie potrafili zdobyć bramki z gry i potwierdzili, że jest to ich problem w bieżących rozgrywkach. Na wielką pochwałę zasługuje oczywiście Hrnčiar, który w każdym spotkaniu popisuje się niezwykłą wizją gry i precyzją wykonania, co potwierdził wykonując decydujący rzut wolny. Po 7 kolejkach Pogoń ma 10 punktów na koncie. Podopieczni Marka Brzozowskiego odnieśli dopiero dwa zwycięstwa i aż 4 spotkania ligowe zremisowali. By walczyć o najwyższe cele potrzebne są regularne zwycięstwa.

Pogoń kolejne spotkanie miała rozegrać w kolejny weekend z Olimpią Elbląg, jednak zostało ono przełożone z powodu powołania Przemysława Misiaka do młodzieżowej reprezentacji Polski. W związku z tym następnym oficjalnym meczem biało-niebieskich będzie spotkanie we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 17 września.

02.09.23, 17:45 – Bytom

II liga: Polonia Bytom – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Dawid Wolny 64 (k) – Lukáš Hrnčiar 90

Polonia: 39. Eryk Mirus – 24. Dominik Budzik (78, 10. Filip Żagiel), 22. Michał Bedronka, 29. Adrian Piekarski, 20. Łukasz Zejdler – 16. Patryk Stefański, 25. Dominik Konieczny, 13. Łukasz Piontek (78, 26. Igor Ławrynowicz), 18. Tomasz Gajda (90, 15. Dawid Krzemień), 11. Konrad Andrzejczak (78, 6. Daniel Ściślak) – 19. Dawid Wolny (85, 28. Grzegorz Ochwat)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł (46, 14. Dawid Burka), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski, 10. Krystian Miś (72, 23. Hubert Derlatka) – 7. Damian Szuprytowski (80, 21. Mateusz Majewski), 43. Lukáš Hrnčiar, 16. Jakub Sinior (80, 29. Danny Babor), 18. Piotr Pyrdoł (65, 99. Bartosz Wicenciak) – 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Adrian Piekarski 15, Łukasz Tomczyk 19, 88 (na ławce), Dawid Wolny 77, Patryk Stefański 88, Tomasz Gajda 90 – Ernest Dzięcioł 27, Przemysław Misiak 31, Lukáš Hrnčiar 40, Krzysztof Bakaj 63 (na ławce), Robert Majewski 66, Damian Szuprytowski 80

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko)