niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Czteropak Mamisa z Podlasiem II (fotogaleria)

W pojedynku rezerw pomiędzy MKP Pogoń a Podlasiem Sokołów Podlaski lepsze okazały się te siedleckie, wygrywając 7:0.

Dziesięciu zawodników z szerokiej kadry II-ligowca zasiliło rezerwy Pogoni w pojedynku z Podlasiem II.

Pogoniści prowawadzenie objęli w 11 minucie. Kamil Włodyka zagrał to Tomasza Mamisa a ten głową pokonał golkipera przyjezdnych. Minutę później Tomasz Wiewiórka obsłużył Mamisa, a ten skompletował dublet. W 35 minucie rezerwy Podlasia mogły zdobyć kontaktowego gola, jednak po strzale Cerego Rytla piłka obiła słupek. Mogło się to zemścić cztery minuty potem, lecz idealnej sytuacji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Danny Babor po dograniu Huberta Derlatki. Przed przerwą Mamis zdołał skompletować hattricka celnie uderzając zza szesntastki.

52 minuta przyniosła czwartego gola dla Pogonistów. Dawid Jastrzębski podał do skutecznego Mamisa, a ten minął bramkarza i ponownie trafił do siatki. Cztery minuty później Mamis tym razem wcielił się w rolę asystenta, dograł do Kamila Włodyki, a ten z 20 metrów ściągnął pajęczynę z narożnika bramki przyjezdnych. Pogoniści w końcówce spotkania zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw do siatki rywala trafił Kamil Dmowski po podaniu Jastrzębskiego, a za chwilę Krystian Gryglak strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik meczu na 7:0.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 9 września o 17:00 w Małkini Górnej z miejscowym MKS.

« z 2 »

03.09.23, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Podlasie II Sokołów Podlaski 7:0 (3:0)

Bramki: Tomasz Mamis 11, 12, 43, 52, Kamil Włodyka 56, Kamil Dmowski 82, Krystian Gryglak 86

Pogoń II: 70. Patryk Szatkowski – 7. Hubert Derlatka (60, 15. Igor Szostek), 14. Tomasz Borkowski (46, 22. Bartosz Mlonek), 3. Adam Lewkowski, 4. Paweł Łydkowski (60, 5. Marcin Paczkowski), 9. Tomasz Wiewiórka (46, 23. Krystian Gryglak) – 10. Bartosz Wicenciak (60, 20. Dawid Dobrzański), 8. Kamil Włodyka, 17. Oliwier Myszkowski, 11. Tomasz Mamis (60, 16. Kamil Dmowski) – 19. Danny Babor (46, 18. Dawid Jastrzębski)

Żółte kartki: Tomasz Borkowski 34, Bartosz Wicenciak 44, Paweł Łydkowski 57

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)