czwartek, 2 maja 2024r.

Lekcja dla Zrywu, awans dla Mazy (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 5:0 ze Zrywem Sobolew w meczu okręgowego Pucharu Polski.

Trener Alan Grabek w spotkaniu z grającym o dwie klasy niżej rywalem dał szansę piłkarzom, którzy nieco rzadziej mają okazję zbierać minuty na niwie ligowej. Jednym z nich był Sebastian Kaczyński, który po 20 minutach miał już na koncie dublet. Przy pierwszym golu napastnika pochodzącego z ziemi garwolińskiej asystował Jakub Zatorski, zaś przy drugim Eryk Więdłocha. Ten sam zawodnik ustalił wynik do przerwy na 3:0. Warto jednak wspomnieć o tym co działo się chwilę wcześniej. Najpierw Cezary Osuch na raty poradził sobie ze strzałem Mateusza Kowalczyka. Jeżeli to była 100-procentowa okazja to jak nazwać kolejną, poprzedzającą trafienie Więdłochy? W 45 minucie Michał Wiśnioch wyłożył piłkę Michałowi Kazimierakowi, który z około dwóch metrów trafił w słupek.

Po zmianie stron Mazovia szukała kolejnych trafień. Spośród licznych sytuacji udało się wykorzystać dwie. Dokonali tego rezerwowi Ezana Kahsay oraz Miłosz Przybecki. W dwóch sytuacjach gospodarzy ratował grający trener Marcin Cieśla, który na linii bramkowej asekurował Emila Mirowskiego. Skończyło się na 5:0 i bez cienia przesady można powiedzieć, że to był najniższy wymiar kary.

W 1/4 finału PP MZPN Mazovia zagra w Uninie z Orłem. Mecz odbędzie się 13 września o 16:30.

« z 2 »

06.09.23, 17:00 – Sobolew

PP MZPN: Zryw Sobolew – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5 (0:3)

Bramki: Sebastian Kaczyński 8, 20, Eryk Więdłocha 45+1, Ezana Kahsay 64, Miłosz Przybecki 81

Zryw: 1. Marcin Łuczak (46, 12. Emil Mirowski) – 3. Jakub Cieśla, 15. Marcin Cieśla, 2. Grzegorz Kazimierak, 6. Filip Ihnatowicz (46, 18. Jakub Figielski) – 19. Mateusz Kowalczyk (46, 10. Marek Górski), 7. Damian Kulik, 20. Paweł Król (68, 14. Przemysław Komar), 5. Wojciech Pietrzak (84, 16. Mateusz Zalech), 4. Michał Kazimierak (76, 8. Krzysztof Kosmala) – 11. Michał Wiśnioch (56, 31. Mateusz Michalec)

Mazovia: 30. Cezary Osuch – 14. Michał Wołos (62, 16. Miłosz Przybecki), 4. Szymon Tywanek (62, 2. Mateusz Bienias), 29. Oliwier Jurczak, 33. Kacper Dakowicz – 27. Jakub Zatorski, 13. Kamil Szczęsny (62, 17. Ezana Kahsay), 23. Tomasz Nieścieruk (62, 15. Mateusz Pędowski), 10. Wojciech Wocial, 11. Eryk Więdłocha (46, 24. Jan Proczek) – 7. Sebastian Kaczyński (62, 19. Michał Bondara)

Sędzia: Tomasz Ołowski (Siedlce)