wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Wyjątkowa impreza w Zamku Janów Podlaski (fotogaleria)

Za nami szósta edycja wyjątkowej imprezy jaką bez wątpienia jest VI Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu.

„Kraina Bugu” to określenie odnoszące się do obszaru geograficznego położonego wzdłuż rzeki Bug, która jest jedną z większych rzek w Europie Wschodniej. To miejsce, gdzie można doświadczyć różnorodności języków, obyczajów i sztuki. „Kraina Bugu” jest określeniem, które odzwierciedla bogactwo i różnorodność oraz jego znaczenie przyrodnicze i kulturowe. Od 6 lat region wzbogacił się o nowe wartości. Stał się miejscem organizacji charytatywnych zawodów sportowych, które są doskonałą okazją do integracji, dobrej zabawy oraz zaangażowania osób z niepełnosprawnościami. Widok osób z niepełnosprawnościami aktywnie uczestniczących w zawodach sportowych może być inspirujący dla innych. To pokazuje, że trudności można pokonać i osiągnąć znakomite wyniki, niezależnie od przeciwności losu.

– W Janowie Podlaskim co roku spotykają się entuzjaści triathlonu, a tak naprawdę entuzjaści rekreacji, rozrywki i zdrowego trybu życia. Ponad 300 uczestników, prawie setka zespołów świadczy o tym, że warto tu przyjechać. To już jest markowy triathlon – mówił Grzegorz Orzełowski, dyrekor Zamku w Janowie Podlaskim.

Zwycięzcami imprezy były drużyny, którzy w podsumowaniu wyników trzech wyścigów (biegowego, rowerowego i kajakarskiego) osiągnęły najkrótszy łączny czas. Dodatkowo w każdej z dyscyplin zostały przyznane nagrody dla osób, które osiągnęły najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety. Do wygrania były m.in. vouchery do wykorzystania w ARCHE Hotelach. Podczas wydarzenia zorganizowane były bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

« z 2 »

Najlepszą drużyną w Triathlonie okazała się trzyosobowa ekipa o nazwie KS Strzyniec/KB Biała Biega. Łukasz Górniak był szósty w wyścigu rowerowym, para Skraburski – Skraburski była druga w kajakach, zaś Tomasz Skraburski w biegu na 6 km. Drugie miejsce zajęli pracownicy firmy Grochowski Construction z Warszawy – Paweł Grochowski był czwarty w wyścigu kolarskim, duet Boguski – Hawryluk zajął piąte miejsce w kajakach, Tomasz Korzeniowski uplasował się na drugiej pozycji w biegu. Trzecia była drużyna K1 z Koszalina (Tomasz Kowalski – siódmy w wyścigu rowerów, duet Madler – Sochacki – trzeci w wyścigu kajaków, Joachim Burgard – piąty w biegu).

W zmaganiach paratriathlonistów najlepsza okazała się Fundacja Leny Grochowskiego z Siedlec. Marek Stpiczyński zajął drugie miejsce w wyścigu rowerowym. Duet Zhelako – Żochowski był 10 w wyścigu kajakarzy, zaś Wojciech Grochowski nie miał sobie równych w biegu. Drugie miejsce zajął Para-TKKF Krzna Biała Podlaska, zaś trzecie były Demony szybkości z Łochowa.

Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich został przeznaczony na budowę Ekofarmy, która spełni funkcję gospodarstwa społecznego. W niewielkiej miejscowości 15 km od Siedlec znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;