poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Nieudany początek w Krakowie

Na inaugurację nowego sezonu 2023-24 Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał 2:3 z AGH Kraków.

W przerwie letniej tradycyjnie w PSG KPS Siedlce pojawiła się rewolucja kadrowa. Z poprzedniego składu pozostało dwóch siatkarzy, a nowym trenerem został Witold Chwastyniak. W sparingach drużyna z Siedlec wyglądała obiecująco, jednak prawdziwa weryfikacja miała przyjść dopiero podczas ligowych zmagań. Pierwszym rywalem siedlczan w nowym sezonie był AZS AGH Kraków.

Siedlczanie w nowy sezon weszli bardzo ospale. W pierwszych dwóch setach drużyna z Krakowa zdecydowanie dyktowała warunki gry. Siatkarze PSG KPS ani razu w tym czasie nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Dopiero w trzecim secie gra siedlczan weszła na właściwe tory. Podopieczni Chwastyniaka systematycznie powiększali swoją przewagę i mimo słabszej końcówki, pewnie wygrali seta 25:20. Kolejna partia była już próbą nerwów, bowiem wynik cały czas oscylował wokół remisu. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Od stanu 20:20 chłodną głowę zachowali jednak goście z Siedlec, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującym piątym secie to siedlczanie byli początkowo bliżej zwycięstwa, gdyż prowadzili już 14:11 i mieli kilka piłek meczowych. Ostatecznie górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 17:15 i cały mecz 3:2.

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają w poniedziałek 25 września. Rywalem PSG KPS będzie Avia Świdnik, a spotkanie będzie transmitowane przez stację Polsat Sport.

16.09.23, 17:00 – Kraków

Tauron I liga: AGH Kraków – PSG KPS Siedlce 3:2 (25:20, 25:19, 20:25, 20:25, 17:15)

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 3. Kacper Myśków, 5. Jakub Czyżowski, 8. Arkadiusz Kościółek, 10. Bartosz Kowalczyk, 71. Jan Tomczak

MVP: Kajetan Tokajuk (AGH)