niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Gorące zamknięcie kolejki w Żeliszewie (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn wygrała 4:1 z Jastrzębiem Żeliszew. W spotkaniu było zdecydowanie więcej kartek i kontrowersji niż goli.

W 3 minucie po raz pierwszy zatrudniony został Ernest Zbieć. Golkiper Wektry zbił do boku piłkę uderzoną przez Radosława Szeląga. Goście ze Zbuczyna szybko odpowiedzieli. W 5 minucie Jakub Bobryk mijał Daniela Pazdygę, ale golkiper Jastrzębia do spółki z kompanem z defensywy zdołali zneutralizować zagrożenie. W 18 minucie napastnik Wektry miał kolejną okazję. Ponownie góra był jednak Daniel Pazdyga. Po chwili Kacper Tosiński został wycięty w polu karnym przez ryzykownie wychodzącego Ernesta Zbiecia. Piłkę na wapnie ustawił Rafał Polkowski i trafił. Po 10 minutach Wektra doprowadziła do remisu. Michał Wereszczyński był faulowany przez Kacpra Dymowskiego, a jedenastkę na bramkę zamienił Emil Michalak. Do przerwy było 1:1.

Goli w pierwszej połowie już nie było, ale niezdrowych emocji aż nadto. Z każdą minutą mecz coraz bardziej wymykał się sędziemu. W 33 minucie z ławki Jastrzębia usunięty został Łukasz Kordys, który zdaniem arbitra przesadził z krytyką jego orzeczeń. To była pierwsza czerwona kartka z trzech, którą obejrzeli reprezentanci gospodarzy…

Po przerwie Wektra grała lepiej niż rywale, ale przez większość drugiej połowy wynik był sprawą otwartą. W 56 minucie Jakub Bobryk był wyraźnie faulowany na środku boiska, ale gwizdek sędziego milczał. Piłka w dalszej fazie tej akcji trafiła do Marcina Kucia, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Ernesta Zbiecia. Po godzinie gry oko w oko z Danielem Pazdygą stanął Krystian Zbieć, ale przestrzelił. W 78 minucie team Damiana Krasuskiego wreszcie udokumentował swoją przewagę. Po centrze Damiana Prokurata z rzutu rożnego i zgraniu Michalaka z bliska głową piłkę w bramce umieścił Jakub Bobryk. Chwilę później Radosław Szeląg został usunięty z boiska. To było następstwo obejrzenia dwóch żółtek w ciągu czterech minut. W 88 minucie Prokurat zamienił na bramkę podanie Wereszczyńskiego i praktycznie rozstrzygnął losy meczu. Świetnie dysponowany skrzydłowy Wektry dopisał się na listę strzelców w ostatniej minucie po indywidualnej akcji. Jastrząb kończył w dziewiątkę, ponieważ w ostatniej minucie śladami trenera Kordysa i Radosława Szeląga podążył Piotr Czyżyk. Ostatecznie Wektra wygrała 4:1.

23 września o 16:00 Jastrząb zagra w Oleśnicy z Kolektywem. Dokładnie dzień później Wektra podejmie Zryw Sobolew.

« z 2 »

17.09.23, 17:00 – Żeliszew Podkościelny

Liga okręgowa: Jastrząb Żeliszew – Wektra Zbuczyn 1:4 (1:1)

Bramki: Rafał Polkowski 21 (k) – Emil Michalak 31 (k), Jakub Bobryk 78, Damian Prokurat 88, Michał Wereszczyński 90

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 8. Kacper Dymowski, 18. Piotr Czyżyk, 20. Cezary Roman, 80. Łukasz Krasnodębski – 17. Adam Niedziałek (90+2, 26. Kamil Kielak), 11. Marcin Kuć, 2. Bartosz Wojewódzki, 69. Radosław Szeląg, 19. Kacper Tosiński (88, 79. Maciej Pazdyga) – 9. Rafał Polkowski (77, 13. Cezary Bareja)

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 24. Emil Michalak, 29. Dominik Bogusz, 33. Kamil Bobryk – 25. Michał Grochowski (64, 6. Damian Prokurat), 27. Krystian Musiejczuk, 19. Przemysław Jasiński (88, 79), 9. Krystian Zbieć (90+2, 3. Michał Bobryk) 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk (90+2, 26. Rafał Skolimowski)

Żółte kartki: Bartosz Wojewódzki 16, Adam Niedziałek 26, Łukasz Kordys 33, 33 (na ławce), Radosław Szeląg 75, 79, Piotr Czyżyk 83, 90, Cezary Roman 90 – Kamil Bobryk 39, Damian Krasuski 39 (na ławce), Jakub Bobryk 56, Damian Prokurat 75, Krystian Zbieć 83

Czerwone kartki: Łukasz Kordys 33 (Jastrząb, na ławce, za dwie żółte kartki), Radosław Szeląg 79 (Jastrząb, za dwie żółte kartki), Piotr Czyżyk 90 (Jastrząb, za dwie żółte kartki)

Sędzia: Mateusz Halulko (Siedlce)