niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Koncert Pogoni we Wronkach

Podopieczni Marka Brzozowskiego w wielkim stylu wrócili do gry po przymusowej przerwie reprezentacyjnej.

W pierwszej połowie spotkania była widoczna przewaga podopiecznych Brzozowskiego. Już w 2 minucie Pogoń miała szansę na otwarcie wyniku meczu, gdy daleki rzut z autu wykonał Przemysław Misiak, a głową uderzył Robert Majewski, jednak jego strzał obronił Mateusz Pruchniewski. W 6 minucie po rzucie rożnym blisko gola był były kapitan Pogoni Maciej Wichtowski, ale piłkę z linii bramki Jakuba Burka wybił Misiak. W 28 minucie po zbiciu wrzuconej piłki przez obrońcę gospodarzy dobrze w polu karnym odnalazł się Krystian Miś, który zebrał piłkę i oddał celny strzał obroniony przez Pruchniewskiego. W 31 minucie niecelnie z dystansu uderzył Jakub Sinior. Chwilę później biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Damian Szuprytowski wbiegł w pole karne po podaniu Piotra Pyrdoła i po efektownym dryblingu strzałem podcinką pokonał Pruchniewskiego. To pierwszy gol pomocnika w Pogoni zdobyty w 38 występie we wszystkich rozgrywkach w barwach ekipy z Siedlec. W 38 minucie stuprocentową okazję miał Cezary Demianiuk, który po indywidualnym rajdzie wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył obok słupka. W 43 minucie po perfekcyjnym prostopadłym podaniu przed szansą stanął Miś, ale podobnie jak pięć minut wcześniej Demianiuk nie trafił w bramkę. W doliczonym czasie gry po dobrej akcji Pogoni i podaniu Misiaka z piłką w szesnastce minął się Szuprytowski, a doszedł do niej Pyrdoł, który oddał strzał zablokowany przez obrońcę rezerw Lecha Poznań. Pogoń pomimo dobrych okazji nie powiększyła prowadzenia i schodziła do szatni, prowadząc 1:0.

Pogoń podwyższyła prowadzenie w pierwszej akcji drugiej połowy. Szuprytowski przejął piłkę wybijaną przez obrońcę i oddał strzał obroniony przez Pruchniewskiego, a jego uderzenie dobił Pyrdoł. Chwilę później Pogoniści oddali kolejny celny strzał z linii pola karnego. Już w 48 minucie było 3:0, gdy po podaniu Misia do pustej bramki trafił Demianiuk. W 54 minucie z około 25 metrów uderzył Lukáš Hrnčiar i bez problemów interweniował Pruchniewski. W kolejnej akcji łatwym do obrony strzałem Burka zatrudnił Kornel Lisman. Minutę później na bramkę gości uderzał Miś, ale kolejny raz nie trafił w bramkę. W 60 minucie wbiegający w pole karne Demianiuk został sfaulowany przez Mikołaja Tudruja i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola pewnie zamienił Hrnčiar i Pogoń prowadziła już 4:0. Tuż po bramce po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Damian Nowak, który zmienił Demianiuka.

W 73 minucie po dośrodkowaniu debiutanta w boczną siatkę trafił Nowak. Kilka chwil później po indywidualnej akcji Danny Babor podał do Nowaka, ale gwiazdor II ligi pod wpływem obrońcy nie sfinalizował tej sytuacji. Dwie minuty później jeszcze raz szansę miał Nowak, ale został zablokowany. Jego uderzenie dobijał Babor, ale przed zdobyciem gola powstrzymał go Pruchniewski. Ostatnią okazję dla Lecha miał Igor Kornobis, ale jego strzał obronił Burek. Wynik meczu się już nie zmienił i spotkanie zakończyło się zwycięstwem siedleckiej Pogoni 4:0.

Biało-niebiescy nie pozostawili wątpliwości swoim rywalom. Przez całe spotkanie była widoczna ich wyższość piłkarska, a wynik bardzo dobrze odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku. To już 8 z rzędu zwycięstwo z rezerwami Kolejorza, co potwierdza, że jest to bardzo wygodny rywal dla siedleckiej Pogoni. Kolejne mecze pokażą czy Pogoń jest w stanie utrzymać tak wysoką dyspozycję również z trudniejszymi dla siebie rywalami.

Oficjalny debiut w barwach Pogoni zaliczył Oliwier Myszkowski.

Najbliższe dni będą pracowite dla siedleckich piłkarzy. 20 września o 18:00 Pogoń nadrobi zaległości w Elblągu, zaś 23 września o 16:00 podejmą Kotwicę Kołobrzeg.

17.09.23, 12:00 – Wronki

II liga: Lech II Poznań – Pogoń Siedlce 0:4 (0:1)

Bramki: Damian Szuprytowski 32, Piotr Pyrdoł 46, Cezary Demianiuk 48, Lukáš Hrnčiar 61 (k)

Lech II: 12. Mateusz Pruchniewski – 7. Maciej Orłowski, 5. Maciej Wichtowski, 2. Mikołaj Tudruj, 3. Ksawery Kukułka – 17. Kornel Lisman (56, 18. Filip Wolski), 13. Jan Niedzielski (59, 16. Igor Kornobis), 22. Aleksander Nadolski (71, 15. Bartłomiej Juszczyk), 23. Maksymilian Dziuba (56, 6. Tomasz Cywka), 10. Szymon Pawłowski (56, 8. Bruno Żołądź) – 9. Norbert Pacławski

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka (74, 31. Ernest Dzięcioł), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak (67, 98. Oliwier Myszkowski), 43. Lukáš Hrnčiar (67, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (74, 29. Danny Babor), 10. Krystian Miś – 56. Cezary Demianiuk (62, 9. Damian Nowak)

Żółte kartki: Ksawery Kukułka 23, Mikołaj Tudruj 26

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice)