poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Błękitni wygrali w Siedlcach i zostali liderem Klasy B (fotogaleria)

Błękitni Stoczek po wygranej 4:1 z SEMPem Siedlce wspięli się na szczyt ligowej tabeli.

Błękitni byli zdecydowanym faworytem starcia z siedlczanami, jednak początek spotkania był zaskakujący. Już po 13 sekundach gospodarze mogli prowadzić. Brajan Lodowski oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach swoje szanse dla SEMPa mieli Mikołaj Lipiński oraz ponownie Lodowski. Błękitni długo nie mogli wejść w mecz, ale po około kwadransie zaczęli kreować groźne sytuacje w ofensywie. W 22 minucie Radosław Polak poradził sobie ze strzałem Mateusza Skórki z ostrego kąta. Goście z powiatu węgrowskiego objęli prowadzenie w 36 minucie, kiedy Paweł Wierzbicki z zimną krwią wykorzystał błąd obrońcy SEMPa. Po pół godzinie gry było już 2:0. Kamil Strąk zamienił podanie Łukasza Wierzbickiego na bramkę. To nie był koniec ofensywnych popisów Błękitnych w pierwszej połowie. W 41 minucie Paweł Wierzbicki skompletował dublet. Przy golu asystował Łukasz Wierzbicki. SEMP odpowiedział trafieniem Lodowskiego, który pewnym strzałem sfinalizował podanie Aleksandra Fiuka. Do przerwy było 3:1 dla Błękitnych.

W przerwie pamiątkową koszulkę za wspieranie SEMPa odebrał radny Piotr Karaś.

Druga połowa nie była przesadnie interesująca. Więcej było nerwów i kontestowania decyzji arbitra niż składnych akcji. W 66 minucie Patryk Ślusarz strzałem z głowy ustalił wynik spotkania. Błękitni po kontuzji Łukasza Wierzbickiego i wyczerpaniu limitu zmian kończyli mecz w dziesiątkę. Pomimo osłabienia to goście byli bliżej gola na 5:1 niż siedlczanie na 4:2. Błekitni po zasłużonej wygranej z SEMPem zostali nowym liderem Klasy B.

W najbliższy weekend (1 października o 14:00) SEMP zmierzy się na wyjeździe z GKS Andrzejewo.

« z 2 »

24.09.23, 13:45 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Klasa B: SEMP Siedlce – Błękitni Stoczek 1:4 (1:3)

Bramki: Brajan Lodowski 43 – Paweł Wierzbicki 26, 41, Kamil Strąk 30, Patryk Ślusarz 66

SEMP: 29. Radosław Polak – 6. Jakub Iwański (46, 20. Siergiej Szapowałenko), 2. Piotr Staręga, 8. Kacper Grudziński (76, 19. Piotr Jasiński), 7. Mateusz Karasiński (85, 13. Maciej Borkowski, 90+3, 5. Bartosz Jaroszczyk) – 21. Mateusz Leszczyński, 24. Krzysztof Cabaj (61, 23. Krystian Dmowski), 11. Mikołaj Lipiński, 10. Aleksander Fiuk (46, 14. Michał Gurbiel), 12. Bartosz Wojtkowski – 18. Brajan Lodowski

Błękitni: 12. Szymon Nowak – 4. Patryk Ślusarz, 3. Patryk Stelmach, 18. Mateusz Jaszczur, 2. Łukasz Wierzbicki – 9. Mateusz Skórka (73, 5. Mariusz Grzybowski), 17. Zbigniew Gago (46, 8. Mateusz Strąk), 10. Bartosz Nowak, 11. Paweł Wierzbicki (46, 16. Radosław Nowak), 6. Adrian Paciorek (70, 15. Mateusz Andrzejczuk) – 7. Kamil Strąk

Żółte kartki: Zbigniew Gago 7, Patryk Stelmach 31, Mateusz Skórka 51, Mariusz Grudziąż 52 (na ławce), Szymon Nowak 57, Łukasz Wierzbicki 63, Mateusz Jaszczur 87

Sędzia: Adrian Czajka (Siedlce)