poniedziałek, 4 grudnia 2023r.

Przyjdzie, przyjdzie Podbeskidzie

W meczu I rundy Pucharu Polski Pogoń Siedlce sprawdzi się na tle I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podopieczni Marka Brzozowskiego w rundzie wstępnej uporali się z Olimpią Elbląg. W nagrodę do Siedlec zawita pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Za sterami Górali zasiada Grzegorz Mokry, który latem był na rozmowach w sprawie pracy w Pogoni.

Puchar rządzi się swoimi prawami, ale nie sposób ocenić formy obu drużyn przez pryzmat ligi. Pogoń po 10 kolejkach zasługuje na miano średniaka II ligi. Podbeskidzie radzi sobie jeszcze gorzej, tyle że na zapleczu Ekstraklasy. Średnia punktu na mecz nie pozwala marzyć o niczym więcej niż utrzymanie. W Siedlcach dojdzie do starcia najczęściej remisującej drużyny I ligi z najczęściej remisującą drużyną II ligi.

Pogoń miała okazję mierzyć się z Góralami w I lidze. To właśnie przeciwko Podbeskidziu biało-niebiescy zanotowali jeden z najlepszych występów w historii swoich występów na zapleczu Ekstraklasy. W 2017 roku siedlczanie wygrali 3:0 z faworyzowanymi bielszczanami. Gole dla MKP strzelali wówczas Mateusz Żytko i Grzegorz Tomasiewicz (z karnych) oraz Dariusz Zjawiński. Jeżeli chodzi o pucharowe zmagania to w 2019 roku los skojarzył Pogoń i Podbeskidzie w I rundzie PP. Cztery lata temu siedlczanie wygrali 1:0 po golu Bartosza Brodzińskiego. Aby przekonać się jak zasuwa czas warto zerknąć na skład Pogoni z tego spotkania: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 4. Aya Diouf, 31. Bartosz Brodziński, 11. Jakub Romanowicz – 20. Marcin Kozłowski II, 55. Oskar Repka, 23. Damian Mosiejko, 70. Kacper Falon (68, 7. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta (88, 17. Mateusz Kluzek) – 34. Artur Balicki (73, 9. Kamil Walków).

Arbitrem spotkania będzie Dominik Sulikowski z Gdańska. Po raz ostatni prowadził on mecz z udziałe m siedlczan w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu z Kotwicą w Kołobrzegu (1:1).

Początek wtorkowego spotkania o 15:00. Termin meczu był niezależny od Pogoni, ale godzina jest karygodna. Wizyta pierwszoligowcem powinna być świętem futbolu, a zamiast tego czeka nas coś a’la sparing z frekwencją na poziomie 300-400 osób. Pytanie, dla kogo jest ten klub jak nie dla kibiców?

 

Ogólny pucharowy dorobek Pogoni:

29 startów, 66 mecze (37 zwycięstw, 3 remisy, 27 porażek, bramki: 100-110)

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Czy jest prawdą, że byli ludzie chętni do zasponsorowania oświetlenia na ten mecz? Może to ktoś potwierdzić?

Brawo za godzine meczu.Ktos tam powinien porządnie sie nad sobą zastanowić.

„Za sterami Górali zasiada Grzegorz Mokry, który latem był na rozmowach w sprawie pracy w Pogoni”. Ciekawe dlaczego go nie zatrudniono? Szkoda, trener z dużym doświadczeniem nie złotousty wuefista z którym o barażach możemy jedynie pomarzyć….

Mierny, bierny ale wierny. A najważniejsze, tani. No i z Płocka.

Będzie można wejsć z laptopem na mecz? 😀
Akurat pracowałbym zdalnie 😉

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;