poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Telewizyjna porażka PSG KPS (fotogaleria)

W meczu 2 kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał z Avią Świdnik 1:3.

Siedlczanie w pierwszym meczu nowego sezonu przegrali na wyjeździe z AGH Kraków (2:3). W poniedziałek rywalem PSG KPS była Avia Świdnik, z którą siedlczanie w przeszłości często toczyli wyrównane boje. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że w poprzednich rozgrywkach trenerem tej drużyny był Witold Chwastyniak, który latem objął stery w Siedlcach. Oprócz tego spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od mocnych i skutecznych zagrywek Michała Kozłowskiego, jednak im dalej w las, tym było coraz gorzej. Siedlczanie popełniali sporo błędów w przyjęciu oraz sześć w polu serwisowym. Po stronie rywali z kolei nie do zatrzymania był atakujący Damian Wierzbicki. W drugim secie prym ponownie wiodła Avia, jednak goście ze Świdnika w pewnym momencie poczuli się zbyt pewnie. Przyjezdni prowadzili 21:17, jednak świetne zagrywki Jakuba Czyżowskiego sprawiły, że siedlczanie wrócili do gry, a w końcówce wygrali próbę nerwów (30:28).

W kolejnych setach emocji i dramaturgii także nie brakowało. Gra siedlczan opierała się głównie na Bartoszu Kowalczyku, który zamienił Wiktora Kłęka. Zdecydowanie najbardziej wyrównany był czwarty set, w którym siedlczanie mieli piłki setowe, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Piłkę meczową wykorzystała natomiast Avia, która wygrała dzięki mocnej zagrywce Rafała Obermelera i skutecznemu atakowi Huberta Piwowarczyka.

30 września o 18:00 PSG KPS zagra w Chełmie z Arką.