poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Trwa zła seria PSG KPS. Porażka z beniaminkiem

W trzeciej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce przegrał z Bogdanką Arką Chełm 0:3.

Siedlczanie obecny sezon rozpoczęli od dwóch porażek, najpierw z AGH Kraków (2:3), a w poprzedniej kolejce z Avią Świdnik (1:3). Okazja do przełamania pojawiła się w sobotę, bowiem rywalem PSG KPS była Bogdanka Arka Chełm. Jest to beniaminek, jednak tylko z nazwy, bowiem w składzie Arki znajduje się wielu doświadczonych zawodników, na czele z Damianem Doboszem czy Pawłem Rusinem. Na papierze drużyna z Chełma dysponuje dużo mocniejszym składem niż PSG KPS.

Siedlczanie rozpoczęli mecz bardzo dobrze i byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Po ataku Bartosza Kowalczyka prowadzili nawet 16:12. W końcówce przegrywali 22:24, jednak pokazali charakter i potrafili doprowadzić do gry na przewagi. Tam niestety atak Kowalczyka został zatrzymany i pierwszy set padł łupem beniaminka (27:25). Druga partia rozpoczęła się dla PSG KPS bardzo źle. Miejscowi przy mocnych zagrywkach Patryka Szwaradzkiego prowadzili 9:1 i stało się jasne, że siedlczanom będzie bardzo trudno odrobić straty (25:14). Trzeci set także był pod całkowitą kontrolą zespołu z Chełma, który bardzo dobrze grał m.in blokiem.

W następnej kolejce siedlczanie zagrają przed własną publicznością z Chrobrym Głogów. Początek meczu w sobotę 7 października o godz. 17:00.

30.09.23, 18:00 – Chełm

Tauron I liga: Bogdanka Arka Chełm – PSG KPS Siedlce 3:0 (27:25, 25:14, 25:20)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 3. Kacper Myśków, 7. Mateusz Szpernalowski, 13. Jędrzej Bąkiewicz

MVP: Łukasz Łapszyński (Bogdanka Arka)