poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Do siedmiu razy sztuka (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni zremisowały na własnym boisku z Hutnikiem Hutą Czechy 2:2 i tym samym zakończyły passę na siedmiu zwycięstwach z rzędu.

Zespół prowadzony przez Jaromira Kostrzewę objął prowadzenie w 8 minucie po strzale Tomasza Mamisa z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką zawodnika gości. Przyjezdni odpowiedzieli golem 5 minut później, kiedy to Kacper Zalewski wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Popiołkiem. Przed przerwą biało-niebiescy jeszcze dwukrotnie mogli pokusić się o gola, jednak strzał Mamisa obronił golkiper, a Paweł Łydkowski uderzył z rzutu wolnego nad bramką.

W 51 minucie Mamis ograł bramkarza i zagrał do Dawida Jastrzębskiego, lecz napastnik Pogoni trafił w broniącego zawodnika. Odpowiedzieli akcją goście, ale dobrze spisał się Popiołek. W 67 minucie przed szansą na gola stanął rezerwowy Patryk Klimek, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce. Podobnie zakończyła się akcja cztery minuty później. Kolejne minuty przyniosły akcje dla Hutnika i zakończyły się golem. Najpierw piłka po strzale jednego z piłkarzy trafiła w poprzeczkę, ale wobec dobitki Bartłomieja Jedynaka Popiołek skapitulował. W 89 minucie siedlczanom udało się wyrównać za sprawą trafienia Łydkowskiego po strzale z rzutu wolnego.

Trenerem Hutnika jest były zawodnik Pogoni – Robert Kwiatkowski.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 7 października o 15:30 w Siennicy z Feniksem.

01.10.23, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Hutnik Huta Czechy 2:2 (1:1)

Bramki: Tomasz Mamis 8 (k), Paweł Łydkowski 89 – Kacper Zalewski 13, Bartłomiej Jedynak 75

Pogoń II: Krzysztof Popiołek – Bartosz Mlonek (55 Tomasz Borkowski), Adam Lewkowski, Paweł Łydkowski, Filip Grochala (46 Patryk Klimek), Kuba Prachnio (82 Kacper Zdunek), Igor Szostek (69 Patryk Rojek), Dawid Dobrzański, Krystian Gryglak (69 Szymon Mucha), Dawid Jastrzębski, Tomasz Mamis

Żółte kartki: Kuba Prachnio 36, Patryk Klimek 47, Igor Szostek 57, Paweł Łydkowski 72, Dawid Jastrzębski 79, Patryk Rojek 86, Tomasz Borkowski po meczu – Kapcer Zalewski 42, Marcin Jedynak 44, Wojciech Wilczek 87

Sędzia: Arkadiusz Boruciński (Siedlce)