poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Tajfun nie zatrzymał Pogoni III (fotogaleria)

Trzeci zespół MKP Pogoń pokonał u siebie Tajfuna Jartypory 4:2 i tym samym umocnił się na czele tabeli klasy A.

Prowadzenie Pogonistom dał Tomasz Borkowski, celnie główkując po dośrodkowaniu Szymona Muchy. Na 2:0 trafił Mucha, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. Tajfun zdołał strzelić gola kontaktowego jeszcze przed przerwą. Po trafieniu w słupek zawodnik gości zdążył z dobitką i na przerwę biało-niebiescy schodzili z prowadzeniem 2:1.

Tuż po zmianie stron zespół z Jartypor wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Siedlczanie zdołali wyjść na prowadzenie ponownie po dośrodkowaniu Muchy z rzutu wolnego. Tym razem celną główką popisał się Radosław Droń. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Mikołaj Pluchrat, wykorzystując dogranie Muchy.

Kolejne spotkanie Pogoń III rozegra w weekend 7-8 października z Miedzanką w Miedznie.

01.10.23, 14:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Klasa A: Pogoń III Siedlce – Tajfun Jartypory 4:2 (2:1)

Bramki: Tomasz Borkowski, Szymon Mucha, Radosław Droń, Mikołaj Pluchrat – Eryk Wronka, Kamil Pędzich

Pogoń III: Patryk Szatkowski – Adrian Wrzosek, Tomasz Borkowski, Radosław Droń, Wojciech Kisieliński (85 Maciej Wróbel), Bartosz Borkowski, Kacper Zdunek, Mikołaj Bożek (75 Jakub Malinowski), Szymon Mucha (85 Kuba Kania), Paweł Eleryk (46 Kacper Stankiewicz), Patryk Klimek (81 Mikołaj Pluchrat)

Żółta kartka: Kamil Pędzich 60 (Tajfun)

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)