niedziela, 3 marca 2024r.

I Turniej Siedleckiego Jacka (fotogaleria)

30 września w Siedlcach rozegrano I Turniej Siedleckiego Jacka, święto młodzieżowego rugby zorganizowane przez Miejski Klub Rugby Siedlce.

Udział w imprezie wzięło 17 drużyn z 6 klubów, rywalizowało blisko dwieście pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa. Turniej rozegrano na pięciu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 10 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało 2 ratowników medycznych, infrastrukturę przygotowywało 8 wolontariuszy, a 6 rodziców serwowało ciasta swojego wypieku i owoce. Nikt nie był głodny (była pizza i kiełbaski z grilla) i spragniony (woda, napoje, kawa i herbata), wszystkie dzieci dostały medale Siedleckiego Jacka, a drużyny i najlepsi zawodnicy w każdej kategorii, statuetki rugby. W siedleckich drużynach debiutowali uczestnicy programu Klub 2023 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna Rugby Białystok przed Pogonią Siedlce i Budowlanymi Lublin. W żakach najlepsza była drużyna Rugby Białystok wyprzedzając Miejski Klub Rugby Siedlce i Budowlanych Lublin. Kategorię mini żaków wygrał pierwszy zespół Miejskiego Klubu Rugby Siedlce przed Pogonią Siedlce i Budowlanymi Lublin, natomiast w mikrusach Pogoń Siedlce wyprzedziła Mazovię Mińsk Mazowiecki i Miejski Klub Rugby Siedlce.

« z 2 »

Równolegle odbył się mini turniej Rugby Tag, w którym rywalizowały drużyny złożone z uczniów klasy V i VI z czterech siedleckich i podsiedleckich szkół podstawowych, wygrała drużyna Zespołu Oświatowego w Iganiach Nowych.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy mogli obejrzeć mecz Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – KS Budowlani Łódź zakończony wygraną gospodarzy 71:0.

Impreza nie odbyła się bez wsparcia sponsorów na czele z Miastem Siedlce, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Nadleśnictwem Siedlce i firmą Altrad.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że nie było podium ale mam nadzieję Że następnym razem będzie lepiej

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;