sobota, 9 grudnia 2023r.

Memoriał Hawrylewicza tym razem zapaśniczy

7 października odbędzie się XII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Jana Hawrylewicza.

Program zawodów:

12:00 – otwarcie turnieju

12:30 – start zawodniczek i zawodników

14:30 – zakończenie zawodów

Zawody odbędą się 7 października w siłowni WLKS w Siedlcach.

 

Jan Hawrylewicz był prężnym działaczem WLKS, choć urodził się w północnej Polsce, a dokładnie w Starym Chwalimie w woj. zachodniopomorskim. Swoją młodość związał z Gdańskiem, gdzie dorastał i rozwijał swoje sportowe pasje. W latach 80-tych przeniósł się do Siedlec. To właśnie na Mazowszu znalazł drugi dom.

W czasie długoletniej działalności zawodowej i społecznej pełnił wiele funkcji: od prezesa Mazowieckiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów, przez członka Komisji Rewizyjnej PKOL, aż po zasiadanie w Zarządzie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Pod koniec XX wieku aktywnie włączył się w działalność WLKS. W 2010 roku Hawrylewicz został wybrany na prezesa WLKS Siedlce-Nowe Iganie. To jego inicjatywa i wiara spowodowały, że klub „dorobił się” hali sportowej przy ul. Kazimierzowskiej 23.

Podnoszenie ciężarów było ukochaną dyscypliną Hawrylewicza. Przez dekadę z okładem to właśnie sztangistki i sztangiści oddawali hołd zasłużonemu działaczowi. Na początku czerwca miał odbyć się memoriał ciężarowy, jednak został odwołany. Pięć miesięcy później pamięć Hawrylewicza zostanie uczczona, ale już w innej dyscyplinie.

 

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Kilka razy byłemna turnieju zapasniczym i podobało mi się

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;