wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Lider poległ w Siennicy

Podopieczni Jaromira Kostrzewy ulegli w Siennicy miejscowemu Feniksowi 1:2.

Zespół rezerw Pogoni doznał pierwszej ligowej porażki w sezonie. Drużyną, która znalazła sposób na pokonanie biało-niebieskich był Fenix Siennica. Pierwszego gola sienniczanie strzelili w 42 minucie. Po dograniu z lewej strony boiska skutecznie akcję zamknął Michał Jaworski. Tuż po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie. Strzałem zza pola karnego popisał się Jaworski i piłka po odbiciu od słupka ponownie znalazła się w siatce Pogonistów. Zespół z Siedlec odpowiedział kontaktowym trafieniem w 66 minucie. Paweł Łydkowski obsłużył Igora Szostka, ten po klepce z Kamilem Dmowskim wyszedł na czystą pozycję i został sfaulowany w szesnastce gospodarzy. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. Niestety, więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i pierwsza ligowa porażka Pogoni II stała się faktem. W końcówce meczu, za niesportowe zachowanie czerwonymi kartkami ukarani zostali trener Feniksa Radosław Rowicki oraz pełniący funkcję opieki medycznej Łukasz Popis.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 15 października o 11:00 w Siedlcach z Wektrą Zbuczyn.

07.10.23, 15:30 – Siennica

Liga okręgowa: Fenix Siennica – Pogoń II Siedlce 2:1 (1:0)

Bramki: Michał Jaworski 42, 48 – Igor Szostek 66 (k)

Pogoń II: Patryk Szatkowski – Bartosz Mlonek (60 Radosław Droń), Adam Lewkowski, Paweł Łydkowski, Szymon Mucha (78 Wojciech Kisieliński), Kuba Prachnio (90 Filip Grochala), Igor Szostek, Patryk Klimek (60 Bartosz Borkowski), Patryk Rojek (60 Dawid Jastrzębski), Kamil Dmowski (90 Paweł Eleryk), Dawid Dobrzański (78 Kacper Stankiewicz)

Żółte kartki: Dariusz Osica 65, po meczu, Kacper Piętka 80, Daniel Świerżewski 81, Mikołaj Góras 89 – Jaromir Kostrzewa 81 (na ławce)

Czerwone kartki: Radosław Rowicki 81 (Fenix, na ławce, za odepchnięcie przeciwnika), Łukasz Popis 81 (Fenix, na ławce, za obrazę przeciwnika), Dariusz Osica po meczu (Fenix, za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Seredziuk (Siedlce)