niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Porażka KPS na własne życzenie (fotogaleria)

To nie tak miało być. W meczu 3 kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał z Chrobrym Głogów 2:3.

W pierwszych trzech meczach nowego sezonu, zawodnicy PSG KPS Siedlce zdobyli zaledwie punkt. W ostatniej kolejce wyraźnie przegrali na wyjeździe z Arką Chełm (0:3). W sobotę rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był SPS Głogów, który przed sobotnim starciem zajmował ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwszy set absolutnie nie zwiastował na porażkę PSG KPS. Siedlczanie rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani. Znakomicie przyjęcie sprawiło, że rozgrywający Jan Tomczak często uruchamiał środkowych, a Bartłomiej Wójcik i Michał Kozłowski wywiązywali się ze swoich zadań bez zarzutu. Pierwsze problemy pojawiły się w drugim secie. Siedlczanie nie zagrywali już tak dobrze, a oprócz tego zaczęli popełniać błędy własne.

Po przegranym drugim secie, siedlczanie ponownie wrócili na właściwe tory. Od stanu 15:15, gospodarze odskoczyli od rywali przy zagrywkach Dawida Sokołowskiego. Gra zespołu Chwastyniaka wróciła na właściwe tory i wydawało się, że KPS ma wszystko pod kontrolą.

Niestety nie. W czwartym i piątym secie lepsi byli goście z Głogowa. Miejscowi popełniali błędy własne, które trudno racjonalnie wytłumaczyć. Mimo to w czwartym secie wyszli nawet na prowadzenie 21:20, jednak w końcówce zimną krew zachował Bartłomiej Skorek, który poprowadził SPS Głogów do piątego seta. W tie-breaku od początku prym dyktowali goście, którzy wygrali cały mecz 3:2.

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z BAS Białystok. Pojedynek rozpocznie się w czwartek o godz. 20:30 i będzie transmitowany przez stację Polsat Sport.

« z 3 »

07.10.23, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga:  PSG KPS Siedlce – KGHM SPS Głogów 2:3 (25:17, 23:25, 25:20, 22:25, 13:15)

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk

MVP: Bartłomiej Skorek