niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Rysie okazały się groźne (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce zaczął sezon 2023-24 od porażki z Rysiami Sochaczew.

Rysie to nowa drużyna w koszykarskiej III lidze. Pomimo tego, że team z Sochaczewa trenuje wspólnie dopiero od kilku tygodni to nie można mu odmówić klasy. Rysie potwierdziły w Siedlcach, że mogą rozdawać karty w rozgrywkach.

Pierwsza kwarta była dosyć wyrównana. Dopiero w końcówce umiejętności koszykarzy z Sochaczewa doprowadziły do względnie wyraźnej przewagi. Na półmetku było 43:32 dla gości. W trzeciej i czwartej kwarcie Rysie kontrolowały rezultat. UKS Basket zanotował kilka zrywów, ale żaden z nich nie doprowadził do nerwówki w szeregach rywali. Ostatecznie siedlczanie przegrali 71:84.

14 października o 14:30 UKS Basket zagra w Warszawie z Polonią.

08.10.23, 16:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – Rysie Sochaczew 71:84 (18:21, 14:22, 27:25, 12:16)

Basket: 8. Kamil Kalicki 17, 9. Tomasz Gustołek 15, 14. Krzysztof Kania 8, 5. Sławomir Wasilewski 8, 10. Tomasz Wróbel 8, 4. Błażej Grochowski 4, 13. Aleksander Kielak 4, 15. Dawid Możdżonek 4, 6. Bartłomiej Głuchowski 3, 12. Michał Pilski