wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Charakterna Armia wygrała w Jartyporach (fotogaleria)

Armia Żelków pokazała charakter w wygranym 4:3 meczu z Tajfunem Jartypory.

Pierwsza połowa nie przebiegła po myśli rodzynka z gminy Siedlce. Na gola Dominika Wronki błyskawicznie odpowiedział były piłkarz Pogoni Siedlce Kamil Siekierka. Rosły obrońca został zarejestrowany przez Armię tuż przed meczem. Tajfun przycisnął w końcówce i na przerwę schodziły przy wyniku 3:1.

Na początku drugiej połowy sygnał do odrabiania strat dał Jakub Niegowski, który zamienił na bramkę podanie Karola Niegowskiego. Asystent w dalszej części meczu udowodnił, że potrafi nie tylko asystować, ale i strzelać. W 69 minucie wykorzystał jedenastkę, a w jednej z ostatnich akcji meczu zapewnił żelkowianom komplet punktów. Armia wygrała 4:3 i wskoczyła na fotel wicelidera Klasy A.

14 października o 15:30 Armia podejmie Miedzankę Miedzna.

08.10.23, 15:30 – Jartypory

Klasa A: Tajfun Jartypory – Armia Żelków 3:4 (3:1)

Bramki: Dominik Wronka 18, 41, Eryk Wronka 43 – Kamil Siekierka 22, Jakub Niegowski 47, Karol Niegowski 69 (k), 90+4

Armia: 1. Kamil Gąsior – 18. Rafał Branica (46, 6. Marcin Dąbrowski), 62. Kamil Siekierka, 13. Jakub Strojek, 21. Piotr Księżopolski – 2. Jakub Niegowski, 64. Patryk Sadowiak, 7. Michał Szczęśniak, 10. Maciej Osiej (46, 97. Krystian Anusiewicz) – 16. Karol Niegowski, 9. Dorian Zając

Żółte kartki: Jarosław Pełka 45+1, Kamil Pędzich 68, Adrian Kocon 70, Jakub Pazio 79, Rafał Wieliczko 87 – Dorian Zając 12, Rafał Branica 40, Jakub Niegowski 87

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)