poniedziałek, 20 maja 2024r.

TVP przejmuje polską piłkę

Telewizja Polska została partnerem medialnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co to oznacza dla kibica Pogoni Siedlce?

Telewizja w ciągu trzech najbliższych sezonów – od 2024-25 do 26-27 zrealizuje transmisje z ponad 1700 spotkań – od I ligi, przez Ekstraligę kobiet, aż po mecze reprezentacji młodzieżowych. Pogoń Siedlce może spodziewać się częstszej ekspozycji, a w razie awansu na zaplecze Ekstraklasy nawet cotygodniowej.

TVP w każdej kolejce I ligi będzie transmitowała cztery spotkania. Pozostałe pięć meczów zostanie pokazanych w internecie. Jeżeli chodzi o II ligę to zastosowana zostanie formuła 2+3, czyli system, który działa w rozgrywkach od początku września.

Spore zmiany zajdą w pokazywaniu Pucharu Polski. W każdym sezonie TVP pokaże co najmniej 33 spotkania, w tym wszystkie od 1/8 finału. Jeżeli chodzi o niewybrane do transmisji mecze wcześniejszych rund to będzie istniała opcja dogadania się z nadawcą i zrobienie realizacji na własną rękę po spełnieniu określonych warunków.

Umowa między PZPN a TVP będzie obowiązywać przez trzy lata.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. O ile jakość transmisji w tvp jest znacznie lepsza niż na wp (jedna kamera!), tak transmitowane będzie tylko 5 z 9 meczów w kolejce. W wp dostępne są wszystkie…

  2. Jakość transmisji na wp woła o pomstę do nieba. Niektóre transmisje z III ligi lepiej się ogląda.
    Natomiast nie ma co gadać. II liga to zaścianek. Dlatego w tym sezonie trzeba walczyć do upadłego aby zająć minimum 3 miejsce w lidze.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;