poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Telewizja przynosi pecha KPS

W piątej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce przegrał z BASem Białystok 0:3. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport News.

Siedlczanie wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w tym sezonie. W poprzedniej kolejce zaprzepaścili ogromną szansę, gdyż prowadzili już 2:1 z Chrobrym Głogów, jednak ostatecznie przegrali 2:3. W czwartek poprzeczka zawieszona była zdecydowanie wyżej, bowiem rywalem PSG KPS był BAS Białystok, który przed piątą kolejką zajmował czwarte miejsce w tabeli.

Drużyna z Siedlec o początku meczu chciałaby zapomnieć. Zagrywek gospodarzy nie potrafił przyjąć Jędrzej Bąkiewicz, który szybko został zmieniony przez Dawida Sokołowskiego (11:8). W szeregach PSG KPS ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Wiktor Kłęk, jednak było to za mało, aby odrobić straty do gospodarzy. BAS Białystok miał świetne przyjęcie i popełniał mało błędów własnych (25:21).

Podopieczni Witolda Chwastyniaka nie stwarzali żadnego zagrożenia w polu serwisowym, przez co rozgrywający BASu swobodnie gubił blok KPS. Gdy siedlczanie zaczęli popełniać błędy w ataku, to nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się drużynie gospodarzy. Szkoleniowiec KPS próbował rotować składem, jednak korekty nie przynosiły większych rezultatów. Siedlczanie mieli problem z przyjęciem zagrywek oraz zatrzymaniem Jędrzeja Gossa.

W trzecim secie wydawało się, że siedlczanie będą równorzędnym przeciwnikiem dla BASu. Od stanu 10:10 nastąpiła jednak dominacja gospodarzy. Goście z Siedlec fatalnie prezentowali się na środku siatki i z minuty na minutę ekipa z Białegostoku powiększała swoją przewagę.

W następnej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu 21 października o godz. 17:00.

12.10.23, 20:30 – Białystok

Tauron I liga: BAS Białystok – PSG KPS Siedlce 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 20. Bartłomiej Wójcik i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 3. Kacper Myśków, 8. Arkadiusz Kościółek, 10. Bartosz Kowalczyk, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak

MVP: Jędrzej Goss