niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Armia rozbiła Miedzankę (fotogaleria)

Armia Żelków wygrała 8:1 z Miedzanką Miedzna w meczu 9 kolejki Klasy A.

Od początku spotkania beniaminek z gminy Siedlce osiągnął wyraźną przewagę. Miedzanka przez kwadrans opierała się atakom Armii, jednak Dorian Zając w myśl zasady do trzech razy sztuka napoczął niżej notowanego rywala. W 26 minucie po strzale Michała Kozaczuka i rykoszecie efektowną interwencją popisał się Grzegorz Ruciński. 10 minut później bramkarz Miedzanki nie zdołał zastopować piłki po centrostrzale Kozaczuka z około 35 metrów. Kilka chwil przed przerwą gola na 3:0 strzelił Krystian Anusiewicz po dograniu Karola Niegowskiego.

W 48 minucie Karol Pawelec oddał groźny strzał z ostrego kąta, piłkę odbił przed siebie Kamil Gąsior, lecz nikt z piłkarzy gości nie podążył za akcją. Pięć minut później Miedzanka znalazła sposób na Armię. Z rzutu wolnego przymierzył Maciej Florczuk. Między 56 a 60 minutą z 3:1 zrobiło się 6:1. Zadbali o to Zając (gol i dwie asysty) oraz Karol Niegowski (dublet). W 68 minucie Pawelec przestrzelił zza pola karnego. W odpowiedzi Jakub Niegowski uderzył tuż obok bramki z 20 metrów. W 82 minucie Karol Niegowski skompletował hat tricka po strzale z głowy, który nie byłby możliwy bez centry rezerwowego Radosława Członki. W 88 minucie Karol Niegowski trafił po podaniu Zająca i ustalił wynik na 8:1.

21 października o 15:00 Armia zagra na wyjeździe z Rywalem Ruchna.

« z 2 »

14.10.23, 15:35 – Chodów

Klasa A: Armia Żelków – Miedzanka Miedzna 8:1 (3:0)

Bramki: Dorian Zając 16, 56, Michał Kozaczuk 36, Krystian Anusiewicz 41, Karol Niegowski 59, 60, 82, 88 – Maciej Florczuk 53

Armia: 1. Kamil Gąsior – 6. Marcin Dąbrowski (73, 25. Radosław Członka), 9. Kamil Siekierka (65, 17. Jakub Lewandowski), 21. Piotr Księżopolski, 69. Michał Barszcz – 2. Jakub Niegowski, 14. Michał Kozaczuk (68, 10. Maciej Osiej), 7. Michał Szcześniak, 16. Karol Niegowski, 97. Krystian Anusiewicz (57, 4. Jakub Giziński) – 99. Dorian Zając

Miedzanka: 1. Grzegorz Ruciński (83 Grzegorz Hanusz) – 14. Jakub Skolimowski, 6. Arkadiusz Paćko, 4. Jan Salach, 2. Michał Dąbrowski – 5. Karol Pawelec, 17. Igor Oniśk (60, 18. Wiktor Mielańczuk), 8. Jakub Matwiejczuk, 15. Oliwier Banaszczuk (36, 10. Rafał Filipek), 19. Patryk Jadczuk (46, 16. Maciej Florczuk) – 7. Karol Rozbicki

Żółte kartki: Dorian Zając 84 – Jakub Skolimowski 7

Sędzia: Rafał Polkowski (Siedlce)