sobota, 27 kwietnia 2024r.

Nieudana wyprawa do Mszczonowa

Mazovia Mińsk Mazowiecki dawno nie przegrała tak wyraźnie jak teraz w Mszczonowie. Podopieczni Alana Grabka zanotowali porażkę 3:6.

To czwarta wyjazdowa porażka Mazovii w tym sezonie. Tyle samo przegranych mieli mińszczanie w całym poprzednim sezonie…

A zaczęło się tak dobrze. W 6 sekundzie po błędzie rywala sytuację sam na sam wykorzystał Ezana Kahsay. W 21 minucie do wyrównania doprowadził Patryk Kubicki. Od tego momentu Mszczonowianka uzyskała przewagę. W 36 minucie Arkadiusz Drapsa wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Mateusza Łysika na Dawidzie Jarczaku. Tuż przed przerwą dublet skompletował Kubicki.

Po przerwie było tylko gorzej. Dominik Sadzawicki został usunięty z boiska za faul taktyczny. W 51 minucie Kubicki trafił po raz trzeci. W 67 minucie Drapsa ponownie wykorzystał jedenastkę. Pięć minut później Wojciech Trochim zmniejszył rozmiary przewagi gospodarzy. W końcówce obie strony dały sobie po razie i skończyło się wynikiem 6:3.

21 października o 12:00 Mazovia podejmie Drogowca Jedlińsk. Wcześniej, bo 18 października o 15:30, mińszczanie powalczą o PP MZPN Siedlce z ŁDK w Łosicach.

14.10.23, 12:30 – Mszczonów

IV liga: Mszczonowianka Mszczonów – Mazovia Mińsk Mazowiecki 6:3 (3:1)

Bramki: Arkadiusz Drapsa 36 (k), 67 (k), Patryk Kubicki 21, 45, 51, Łukasz Racis 84 – Ezana Kahsay 1, Wojciech Trochim 72, Michał Bondara 87

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź – 33. Kacper Dakowicz, 15. Mateusz Pędowski 20. Bartosz Malesa (46, 22. Pawło Ksionz), 9. Wojciech Trochim, 11. Eryk Więdłocha (54, 16. Miłosz Przybecki) – 17. Ezana Kahsay (70, 19. Michał Bondara), 7. Sebastian Kaczyński (54, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Damian Pociech 74, Jakub Przybył 76 – Mateusz Łysik 36, Wojciech Wocial 64, Cezary Osuch 66 (na ławce)

Czerwona kartka: Dominik Sadzawicki 47 (Mazovia, za faul taktyczny)

Sędzia: Damian Szczytniewski (Płock)