niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Porażka z nowym liderem (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce przegrała u siebie z dotychczasowym wiceliderem rozgrywek, Wektrą Zbuczyn 1:2. Po tym meczu zespół gości objął prowadzenie w ligowej stawce.

Mecz z Wektrą był ponownym debiutem Damiana Guzka na ławce trenerskiej rezerw Pogoni.

Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania, jako pierwsi do siatki trafili piłkarze ze Zbuczyna. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Prokurata okazało się strzałem i piłka znalazła się w siatce. W 27 minucie strzałem z powietrza odpowiedzieć próbował Danny Babor. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu Szymona Muchy niefortunnie interweniował Emil Michalak, jednak dobrze w bramce spisał się Ernest Zbieć.

W drugiej połowie z biegiem czasu Pogoniści zaczęli zyskiwać przewagę na boisku. W 53 minucie po dośrodkowaniu Kamila Włodyki z rzutu rożnego i strzale Pawła Łydkowskiego piłka trafiła w słupek. Dobitki Kamila Dmowskiego i Tomasza Borkowskiego zostały skutecznie zablokowane. Odpowiedział Krystian Musiejczuk strzałem nad poprzeczką. Za chwilę Oliwier Myszkowski zmarnował doskonałą sytuację na wyrównanie. W 68 minucie Myszkowski obsłużył Dawida Dobrzańskeigo, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Ernestem Zbieciem. Minutę później groźnie główkował Dmowski. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania zamiast wyrównania Pogoni to Wektra powiększyła przewagę. Po nieudanym strzale Musiejczuka piłka trafiła do Krystiana Zbiecia, a ten z kilku metrów pokonał Krzysztofa Popiołka. W 78 minucie Łydkowski ponownie obił obramowanie bramki, tym razem trafił w poprzeczkę. Dwie minuty potem po dośrodkowaniu Myszkowskiego Dmowski głową posłał piłkę na górną siatkę bramki. Wektra również groźnie kontrowała. Szansę na kolejnego gola dla gości miał Michał Wereszczyński, uderzając z ostrego kąta nad spojeniem. W doliczonym czasie gry Pogoniści doczekali się kontaktowego trafienia. Włodyka dośrodkował z rzutu rożnego, a Łydkowski głową zmieścił piłkę w siatce. Bramka ta była ostatnim trafieniem w meczu i druga z rzędu porażka rezerw Pogoni stała się faktem.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 22 października o 15:00 w Sobolewie ze Zrywem.