niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Lider ze Zbuczyna zagrał na szóstkę (fotogaleria)

Liczbą meczu Wektra Zbuczyn – Promnik Gończyce było 6. Tyle bramek lider siedleckiej okręgówki zaaplikował rywalom, a do tego zanotował szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Promnik przyjechał do Zbuczyna w 12-osobowym w składzie. Po kilkunastu minutach urazu doznał kapitan Bartosz Zackiewicz i jedyna zmiana teamu z powiatu garwolińskiego została wykorzystana. Promnik kończył w dziesiątkę po tym jak z powodu kontuzji gry nie mógł kontynuować Eryk Radziej.

Promnik nie przestraszył się lidera. W pierwszych minutach Przemysław Galbarczyk i spółka zepchnęli Wektrę do defensywy. Im dalej w mecz, tym piłkarze Krasuskiego prezentowali się lepiej. W 17 minucie Michał Wereszczyński dograł do Bartosza Karczmarka, który uderzył zbyt lekko i w środek bramki. Po chwili ten sam piłkarz wpadł w szesnastkę i uderzył z ostrego kąta, lecz Sumit Sihag nie dał się pokonać. W 23 minucie Emil Michalak ostemplował słupek po centrze z rzutu rożnego. Wektra nakręcała się z każdą chwilą, ale w ofensywie czegoś jej brakowało. W 43 minucie gospodarze wreszcie znaleźli sposób na pokonanie golkipera rywali. Michał Wereszczyński był faulowany w polu karnym, a Michalak pewnie uderzył z 11 metrów. Promnik mógł błyskawicznie odpowiedzieć za sprawą Galbarczyka, ale Ernest Zbieć popisał się kapitalną interwencją. Do przerwy było 1:0 dla Wektry.

15 sekund po zmianie stron było 2:0 dla gospodarzy. Jakub Bobryk przebił się prawą flanką i wyłożył piłkę Wereszczyńskiemu. W 57 minucie Michalak skompletował dublet po centrze Karczmarka z rzutu rożnego. Po chwili asystent powinien wpisać się na listę strzelców, ale źle główkował po centrze Dominika Bogusza. W 74 minucie Jakub Bobryk otrzymał świetne podanie od Krystiana Musiejczuka i nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki. Pięć minut później po głupiej stracie w okolicach własnego pola karnego dogodnej okazji nie wykorzystał Piotr Ochnio. Bohaterem końcówki spotkania był wracający po kontuzji Paweł Klewek. Rekonwalescent najpierw dobił piłkę do bramki po akcji Jakuba Bobryka, a następnie skompletował dublet po podaniu Rafała Skolimowskiego. Wektra wygrała 6:0 i ze spokojem może czekać na wyniki goniącego ją peletonu.

28 października o 13:00 Wektra zagra w Uninie z Orłem.

« z 3 »

21.10.23, 15:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Promnik Gończyce 6:0 (1:0)

Bramki: Emil Michalak 43 (k), 57, Michał Wereszczyński 46, Jakub Bobryk 74, Paweł Klewek 80, 85

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 29. Dominik Bogusz, 4. Dominik Piekutowski (75, 5. Kamil Golec), 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 9. Krystian Zbieć (78, 26. Rafał Skolimowski), 30. Tomasz Lada, 27. Krystian Musiejczuk (86, 3. Michał Bobryk), 34. Bartosz Karczmarek (84, 31. Kacper Borkowski), 22. Michał Wereszczyński (60, 7. Paweł Klewek) – 10. Jakub Bobryk

Promnik: 1. Sumit Sihag – 17. Bartosz Zackiewicz (22, 9. Piotr Ochnio), 4. Jakub Jończyk, 16. Wojciech Zackiewicz, 2. Eryk Radziej – 15. Marcin Tobiasz, 7. Krzysztof Szewczyk, 8. Radosław Szewczyk, 11. Dominik Kiliszek, 10. Przemysław Galbarczyk – 3. Bartosz Babik

Żółte kartki: Tomasz Lada 38 – Radosław Szewczyk 8, Piotr Ochnio 27, Sumit Sihag 81

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)