niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wciąż bez upragnionego przełamania. Punkt z Lechią

W szóstej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce prowadził już 2:1, jednak ostatecznie przegrał na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:3.

Siedlczanie wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w tym sezonie. W ostatniej kolejce zagrali bardzo słaby mecz przeciwko BASowi Białystok, który z łatwością ograł KPS 3:0. Drużyna z Siedlec pojechała do Tomaszowa Mazowieckiego, aby przełamać fatalną passę i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrali zdecydowanie lepszy mecz niż w Białymstoku. Widać było walkę i determinację oraz przede wszystkim skuteczną siatkówkę. W pierwszym secie siedlczanie przegrywali już 20:23, jednak pokazali charakter i doprowadzi do gry na przewagi. Tam ostatecznie górowała Lechia (31:29), jednak przyjezdni pokazali Lechii, że nie będą chłopcem do bicia.

Dobra gra zespołu z Siedlec została wynagrodzona w drugim i trzecim secie. Aktywni byli Dawid Sokołowski, który w poprzednim sezonie występował w Lechii oraz Bartosz Kowalczyk, który dał pozytywny impuls z ławki rezerwowych. Obaj w sobotnim spotkaniu zdobyli po 23 punkty. Siatkarze PSG KPS drugi set wygrali na przewagi (27:25), a w trzecim łatwo uporali się z rywalem do 18.

W kolejnych dwóch partiach siedlczanie pokazali jednak zdecydowanie gorszą twarz. W czwartym secie KPS prowadził na początku 3:1, jednak kilka minut później było już 17:10 dla Lechii. Nie do zatrzymania był Kristaps Smits, który w całym spotkaniu zdobył 29 punktów i w pełni zasłużenie zgarnął statuetkę MVP. Gospodarze swoją wyższość pokazali w tie-breaku, który wygrali 15:11.

W następnej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają u siebie z Astrą Nowa Sól. Początek meczu 28 października o godz. 17:00.

21.10.23, 17:00 – Tomaszów Mazowiecki

Tauron I liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki –  PSG KPS Siedlce 3:2 (31:29, 25:27, 18:25, 25:15, 15:11)

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 7. Mateusz Szpernalowski, 8. Arkadiusz Kościółek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Kristaps Smits