niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Zacięty bój z Ogniwem bez happy endu (multimedia)

W ostatnim meczu pierwszej rundy siedleccy rugbiści przegrali 18:27 z Ogniwem Sopot.

Pogoniści przystąpili do meczu żądni rehabilitacji po porażce w minionej kolejce w Aleksandrowie Łódzkim. To jednak rugbiści z Trójmiasta lepiej weszli w mecz. Już po kilku chwilach po rzucie karnym ekspogonisty Wojciecha Piotrowicza było 3:0. W jednej z następnych akcji Sebastian Szulta uciekł z radarów siedleckim defensorom, Piotrowicz podwyższył i zrobiło się 10:0. Pogoniści wrócili do gry po karnym Paula Waltersa z pokaźnej odległości. Zdawało się, że szyki siedlczanom pokrzyżuje żółta kartka Bercho Bothy, ale szybkość Martina Mangongo i przytomność umysłu Vahy Halaifonuy pomogły w doprowadzeniu do remisu po 10. Ogniwo odpowiedziało przyłożeniem Jordana Tebbata i podwyższeniem Piotrowicza. W końcówce pierwszej połowy Pogoń grała 15 na 14, lecz nie zdołała doprowadzić do remisu. Do przerwy było 17:10 dla sopocian.

Po przerwie Pogoniści odwrócili wynik. Przemysław Rajewski przyłożył, zaś Walters podwyższył. 18:17 – to było pierwsze i – niestety – jedyne prowadzenie siedlczan w tym meczu. Ofensywny napór Ogniwa w kolejnym fragmencie spotkania zakończył się karną piątką. Pogoniści tracili sześć punktów do rywali i w razie akcji 5+2 mogli wygrać to zacięte spotkanie. W końcówce zabrakło jednak spokoju w fazie finalizacji. Ogniwo w ostatniej akcji zadało ostatni cios po karnym Piotrowicza i wygrało 27:18.

29 października o 13:00 Pogoń podejmie Orkana Sochaczew.