poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Święto młodzieżowego rugby (fotogaleria)

22 października w Siedlcach rozegrano III Turniej Altrad Cup, święto młodzieżowego rugby zorganizowane przez MKS Pogoń Siedlce.

W imprezie udział wzięły 23 drużyny z siedmiu klubów, z czterech województw, rywalizowało ponad trzysta zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa. Turniej rozegrano na siedmiu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 13 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało dwóch ratowników medycznych, infrastrukturę przygotowywało 12 wolontariuszy, a sześciu rodziców serwowało ciasta swojego wypieku i owoce. Nikt nie był głodny (była gorąca zupa pomidorowa, kiełbaski z grilla i pizza) i spragniony (woda, napoje, kawa i herbata), wszystkie drużyny dostały puchary i trofea, a wszyscy uczestnicy medale Altrad Cup. W siedleckich drużynach grali uczestnicy programu Klub 2023 finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którzy debiutowali na wrześniowym Turnieju Siedleckiego Jacka.

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna Lechii Gdańsk przed Pogonią Siedlce i Budowlanymi Lublin. W żakach najlepsza była drużyna Miejskiego Klub Rugby Siedlce, wyprzedzając Budowlanych Lublin i Arkę Gdynia. Kategorię mini żaków wygrał pierwszy zespół Miejskiego Klubu Rugby Siedlce przed Lechią Gdańsk i Arką Gdynia, natomiast w mikrusach Pogoń Siedlce wyprzedziła Mazovię Mińsk Mazowiecki i Budowlanych Lublin.

« z 3 »

Równolegle odbył się turniej Rugby Tag, w którym rywalizowały drużyny złożone z uczniów klasy V i VI z sześciu siedleckich i podsiedleckich szkół podstawowych, wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 przed Zespołem Oświatowym w Iganiach Nowych i Szkołą Podstawową nr 6.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy mogli obejrzeć zacięty i wyrównany mecz Ekstraligi Rugby, Pogoń Siedlce uległa w jego końcówce Ogniwu Sopot 18:27.

 

źródło: własne / organizatorzy; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Mogli ten mecz zremisować bo była nato szansa

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;