niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Armia wygrała arcyważną batalię

Armię Żelków i Grodzisk Krzymosze przed bezpośrednim starciem dzielił jeden punkt. Stawka spotkania pomiędzy czołowymi drużynami Klasy A była więc wysoka.

Mecz pomiędzy Armią i Grodziskiem nie zawiódł. Drużyna Łukasza Guzowskiego objęła prowadzenie w 8 minucie za sprawą powracającego po kartkowej absencji Doriana Zająca. Goście sprawnie odpowiedzili dzięki Jarosławowi Michalakowi. Zając jednak nie powiedział ostatniego słowa i w 39 minucie skompletował dublet. Grodzisk znalazł się na łopatkach, a po chwili kolejny cios wyprowadził Jakub Niegowski. Do przerwy było 3:1 dla rodzynka z gminy Siedlce.

Po godzinie gry Hubert Wysokiński rozbudził emocje na nowo, a dokładnie doprowadziło do tego zdobyta przez niego bramka kontaktowa. Losy meczu w 76 minucie rozstrzygnął Karol Niegowski, który dołożył trafienie do dwóch wcześniejszych asyst. Armia wygrała 4:2 i ma cztery punkty przewagi nad Grodziskiem.

5 listopada o 13:30 w meczu na szczycie Armia zagra na wyjeździe z Pogonią III Siedlce.

28.10.23, 14:30 – Chodów

Klasa A: Armia Żelków – Grodzisk Krzymosze 4:2 (3:1)

Bramki: Dorian Zając 8, 39, Jakub Niegowski 41, Karol Niegowski 76 – Jarosław Michalak 14, Hubert Wysokiński 60

Armia (wyjściowy): 1. Kamil Gąsior – 6. Marcin Dąbrowski, 13. Jakub Strojek, 21. Piotr Księżopolski, 25. Radosław Członka – 2. Jakub Niegowski, 14. Michał Kozaczuk, 7. Michał Szczęśniak, 16. Karol Niegowski, 97. Krystian Anusiewicz – 9. Dorian Zając

Żółte kartki: Karol Niegowski 64, nieznany 71 – Hubert Wysokiński 23, Daniel Kozak 71, Konrad Michalak 89

Sędzia: Sylwester Sierota (Siedlce)