niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Tylko remis z Hutnikiem (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki zremisowała 2:2 z Hutnikiem Warszawa.

Po dwóch łatwych zadaniach drużyna Piotra Rzepki musiała zmierzyć się z poważnym wyzwaniem. Do Mińska Mazowieckiego zawitał jeden z głównych przedsezonowych faworytów do awansu do III ligi – Hutnik Warszawa.

W pierwszym kwadransie obyło się bez goli. Drugi zaczął się od trafienia Pawła Giela. W końcówce pierwszej odsłony spotkania Maza przycisnęła. Na drodze Dominika Sadzawickiego do szczęścia stanął słupek, jednak jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego celną główką popisał się Sebastian Kaczyński. Do przerwy było więc 1:1.

Od początku drugiej połowy zarysowała się przewaga Mazy. Na gola przyszło jednak trochę poczekać. W 70 minucie Wojciech Trochim przybliżył mińszczan do wygranej. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem w 72 minucie Piotr Bujak wyrównał. Więcej goli nie było i skończyło się podziałem punktów, z którego najbardziej zadowolone mogą być drużyny plasujące się na ligowym podium.

4 listopada o 15:00 Mazovia zagra w Serocku z Sokołem.

28.10.23, 13:30 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Hutnik Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: Sebastian Kaczyński 45+, Wojciech Trochim 70 – Paweł Giel 16, Piotr Bujak 72

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki (46, 14. Michał Wołos), 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 33. Kacper Dakowicz (26, 3. Dominik Paradowski) – 16. Miłosz Przybecki, 15. Mateusz Pędowski (67, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa (86, 23. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim (83, 10. Wojciech Wocial), 17. Ezana Kahsay (62, 22. Pawło Ksionz) – 7. Sebastian Kaczyński (71, 19. Michał Bondara)

Żółte kartki: Michał Wołos 70, Bartosz Malesa 83 – Patryk Koziara 47, Dominik Bartnik 88, Piotr Bujak 90+

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl