sobota, 4 maja 2024r.

Dominacja w pierwszej połowie, horror w końcówce (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści po świetnym spotkaniu o dwóch obliczach wygrali 22:19 z Orkanem Sochaczew.

Od pierwszych minut na grę Pogoni patrzyło się z przyjemnością. O napoczęcie utytułowanego rywala zadbał Łukasz Korneć, którzy przejął bezpańską piłkę i przyłożył. Paul Walters próbował podwyższyć, ale na drodze do siedmiopunktowej akcji stanął słupek. Siedlczanie nie spuścili jednak nogi z pedała gazu. Efektem ofensywnej postawy było przyłożenie Patryka Reksulaka i podwyższenie Waltersa. Kopacz Pogoni w jednej z kolejnych akcji osłabił swój zespół po tym jak obejrzał żółtą kartkę. Pomimo gry 14 na 15 drużyna Łukasza Nowosza powiększyła przewagę do stanu 19:0 – przyłożył Vaha Halaifonua, a podwyższył Reksulak.

Po zmianie stron Orkan wrócił do gry. Przez większość drugich 40 minut siedlczanie byli w defensywie. Zadania gospodarzom nie ujawniały żółte kartki, które dosyć regularnie były im pokazywane, choć goście z Sochaczewa w jednej czy dwóch sytuacjach domagali się upomnień w innym kolorze. Końcówka meczu była emocjonująca i stresująca. Po rzucie karnym Nkululeku Ndlovu wydawało się, że Pogonistom nic już nie odbierze zwycięstwa. Tymczasem Orkan jeszcze zdążył przyłożyć i miał dwie minuty na odrobienie trzypunktowej straty. Nerwowo grający siedlczanie zdołali się obronić i po końcowym gwizdku sędziego mogli cieszyć się z wygranej z wyżej notowanym rywalem.

W ostatnim tegorocznym meczu Pogoniści zagrają 4 listopada o 14:00 w Lublinie z Budowlanymi.