poniedziałek, 27 maja 2024r.

Ostatnia prosta Pogoni Siedlce. Szanse i zagrożenia

Po 15 kolejkach Pogoniści zamykają podium II-ligowej tabeli. Do końca tegorocznych zmagań pozostało pięć spotkań.

Na koncie siedlczan jest 26 punktów. Jak łatwo przeliczyć team Marka Brzozowskiego punktuje ze średnią 1,73 na mecz. Jeżeli Pogoniści ją utrzymają to mogą być pewni miejsca w szóstce na koniec sezonu. To jednak gdybanie, a może nawet wróżenie z fusów.

Warto skupić się na faktach. Rok temu po 15 kolejkach na koncie Pogoni było 15 punktów i realne zagrożenie spadkiem. Wiosną siedlczanie odbili się od dna, ale kiepska jesień utrudniła marzenie o zakończeniu sezonu w top 6.

Aby zimować w najlepszej szóstce trzeba będzie przebić granicę 30 punktów. Pogoniści mają jeszcze do zdobycia 15 oczek. Rywalami siedlczan na ostatniej prostej przedłużonej rundy jesiennej będą: Chojniczanka Chojnice (wyjazd), Wisła Puławy (dom), ŁKS II Łódź (wyjazd), Stala Stalowa Wola (wyjazd) oraz Stomil Olsztyn (dom). Nawet pobieżny rzut oka na rywali biało-niebieskich każe wysnuć wniosek, że o punkty łatwiej będzie u siebie niż na wyjazdach. Chojniczanka to jedyny niepokonany drugoligowiec u siebie, rezerwy ŁKS przegrały tylko dwa razy na własnym terenie, zaś Stalówka notuje passę czterech kolejnych domowych zwycięstw.

Wszelkie passy często jednak tracą na znaczeniu na finiszu rundy. Można się spodziewać, że w listopado-grudniowym graniu dadzą o sobie znać pauzy kartkowe i absencje spowodowane kontuzjami. Jedno upomnienie od zawieszenia są Cezary Bujalski, Tomasz Lewandowski oraz Damian Nowak.

Niezależnie do wszystkiego Pogoń prawdopodobnie zaliczy najlepszą jesień od spadku do II ligi. Pytanie tylko, jak komfortowa będzie sytuacja siedlczan przed ekspresową wiosną.

Wyniki Pogoni po pierwszej rundzie

Sezon 2018-19 – 23 punkty w 21 meczach (śr. 1,09)
Sezon 2019-20 – 24 punkty w 20 meczach (1,2)
Sezon 2020-21 – 24 punkty w 17 meczach (1,41)
Sezon 2021-22 – 24 punkty w 20 meczach (1,2)
Sezon 2022-23 – 22 punkty w 19 meczach (1,15)

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

5 odpowiedzi

      1. Swojądrogą to chcieć można tylko to nie zawsze wychodzi wiem to sam po sobie a móc to można tylko trzeba być ambitnym

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;