poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Siódma porażka KPS w tym sezonie

W ósmej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Olimpią Sulęcin 0:3.

Drużyna z Siedlec w poprzedniej kolejce przełamała fatalną niemoc i pokonała u siebie Astrę Nowa Sól (3:1). Siatkarze KPS chcieli pójść za ciosem i w sobotni wieczór pokonać Olimpię Sulęcin. Oba zespoły znajdują się w dolnych rejonach tabeli, dlatego pojedynek był niezwykle ważny dla układu tabeli I ligi.

Siedlczanie zaczęli ten mecz tragicznie, zbywając w pierwszym secie tylko 14 punktów. W szeregach gospodarzy nie do zatrzymania był Fabian Leitermeier, który systematycznie powiększał przewagę Olimpii. Podopieczni Witolda Chwastyniaka obudzili się w drugim secie, w którym prowadzili już 17:14. Od tego momentu jednak siedlczanie spuścili z tonu, a rozpędzona Olimpia doprowadziła do remisu, a potem wygrała seta do 22. Najwięcej emocji było w trzecim secie, który kończył się grą na przewagi. W tej partii goście z Siedlec pokazali charakter, gdyż odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie 24:23. W decydujących momentach seta KPS zabrakło jednak doświadczenia.

W następnej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają u siebie z SMS PZPS Spała. Początek meczu 11 listopada o godz. 17:00.

04.11.23, 17:00 – Sulęcin

Tauron I liga: Olimpia Sulęcin –  PSG KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:22, 28:26)

PSG KPS:2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Tubiak, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 7. Mateusz Szpernalowski, 8. Arkadiusz Kościółek, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 20. Bartłomiej Wójcik

MVP: Tytus Nowik