poniedziałek, 11 grudnia 2023r.

Mazowsze dało się we znaki faworytkom z Gdańska (fotogaleria)

4 listopada w Mińsku Mazowieckim odbył się turniej AKPOL 7S. Była to czwarta odsłona walki walki o krajowy prymat.

Na boisku przy Budowlanej w Mińsku Mazowieckim odbyły się zmagania drużyn z I ligi i Ekstraligi. W obu przypadkach początkowo rywalizowano w grupach, następnie w półfinałach i o pozycje.

Jeżeli chodzi o zmagania pierwszoligowych rugbistek to zostały one zdominowany przez drużyny z grupy A – Arkę Gdynia i Black Roses Posnania Poznań. Wspomniane ekipy spotkały się w meczu otwarcia. Minimalnie lepsze były poznanianki, które wygrały 17:15. Arka zrewanżowała się w finale, zwyciężając 38:14. Trzecie miejsce zajął stołeczny AZS AWF.

« z 4 »

Po południu rozpoczęły się zmagania w ramach Ekstraligi. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem z powodu występu gospodyń – Mazovii Mińsk Mazowiecki oraz Legii Warszawa. Mazowieckie drużyny spotkały się w grupie B i obie przebiły się do półfinałów. W decydujących meczach musiały jednak uznać wyższość Biało Zielonych Ladies Gdańsk. Po zaciętym finale Legia przegrała 7:10 i musiała zadowolić się srebrem. Mazovia wywalczyła brązowy medal.

– To niesamowite uczucie. Piszemy historię – mówiła na gorąco Mariola Karczmarczyk.

Nagrody najlepszym zawodniczkom wręczyli burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, prezes Mazovii Andrzej Kuć, radna powiatu mińskiego Alicja Cichoń oraz dyrektor MOSiR Tomasz Płochocki.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Widaćże powstaje wsiedlcach sekcja rugby kobiet ito się chwali

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;