piątek, 3 maja 2024r.

Podział punktów w meczu na szczycie (fotogaleria)

Trzecia drużyna Pogoni zremisowała na własnym stadionie z wiceliderem rozgrywek – Armią Żelków 2:2.

Początek spotkania przyniósł okazje na gola z obu stron. Na gola kibice zgromadzeniu na stadionie ARMS musieli czekać do 22 minuty. Przewagę w posiadaniu piłki udokumentowali siedlczanie, kiedy to Paweł Eleryk zagrał do Patryka Klimka, a ten nie dał szans na obronę Przemysławowi Jakimiakowi. Armia zdołała wyrównać osiem minut później. Z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Karol Niegowski i było 1:1. Sporo emocji przyniosła końcówka pierwszej połowy. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został trener Armii Łukasz Guzowski i musiał opuścić strefę techniczną.

Tuż po starcie drugiej odsłony Pogoniści ponownie objęli prowadzenie w spotkaniu. Klimek zagrał do Jakuba Malinowskiego w poprzek szesnastki, a ten drugi dał gola siedlczanom. W 54 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniował Bartosz Mlonek i skierował piłkę do własnej siatki. Pogoniści mieli okazję na kolejną bramki, ale Mikołaj Bożek nie trafił w dogodnej sytuacji z około 10 metrów, a w doliczonym czasie gry Mikołaj Pluchrat nie potrafił pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Również Armia mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz Dorian Zając nie trafił w światło bramki.

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej Pogoń III rozegra w sobotę 11 listopada o 13:00 w Dobrem z GKS. Z kolei Armia Żelków w sobotę 11 listopada o 13:00 zagra z Wichrem Sadowne.

« z 2 »

05.11.23, 13:30 – Siedlce (stadion ARMS)

Klasa A: Pogoń III Siedlce – Armia Żelków 2:2 (1:1)

Bramki: Patryk Klimek 22, Jakub Malinowski 46 – Karol Niegowski 30, Bartosz Mlonek 54 (s)

Pogoń III: 33. Patryk Szatkowski – 25. Jakub Malinowski, 2. Bartosz Mlonek, 4. Radosław Droń, 5. Kuba Prachnio (77, 3. Filip Cabaj), 14. Filip Grochala (62, 18. Mikołaj Pluchrat) – 11. Bartosz Borkowski, 10. Kacper Zdunek, 24. Patryk Rojek (46, 8. Mikołaj Bożek) – 9. Paweł Eleryk (68, 17. Kuba Kania), 16. Patryk Klimek

Armia: 30. Przemysław Jakimiak – 6. Marcin Dąbrowski, 9. Kamil Siekierka, 13. Jakub Strojek, 21. Piotr Księżopolski, 69. Michał Barszcz – 2. Jakub Niegowski (71, 68. Patryk Sadowiak), 14. Michał Kozaczuk, 7. Michał Szcześniak (77, 97. Krystian Anusiewicz), 16. Karol Niegowski (90, 19. Bartosz Talacha) – 99. Dorian Zając

Żółte kartki: Bartosz Mlonek 27 – Łukasz Guzowski 28, 42 (obie na ławce), Michał Barszcz 43, Michał Szcześniak 76

Czerwona kartka: Łukasz Guzowski 42 (Armia, na ławce, za drugą żółtą)

Sędzia: Karol Omelańczuk (Siedlce)