piątek, 1 marca 2024r.

Siedlce piłką ręczna stoją (fotogaleria)

Sześć drużyn stanęło do rywalizacji w ramach kolejnej odsłony programu „Gramy w Ręczną” dla klas I-III na terenie województwa mazowieckiego. Handballowe zmagania odbyły się w hali sportowo-widowiskowej im. Stanisława Wójcika w Cegłowie.

W turnieju wzięło udział około 100 dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich, w tym reprezentantki i reprezentanci podstawówek w Siedlcach, Zwoleniu, Mariance i Cegłowie. Turniej rozgrywano na trzech boiskach. Najliczniejszą grupę dzieci stanowiła reprezentacja z Siedlec (50 dzieci) z SP 5 oraz SP 11. To w tych placówkach program „Gramy w Ręczną” z powodzeniem jest realizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: Michała Markowskiego, Andrzeja Pieńkowskiego (SP 5) oraz Łukasza Kosieradzkiego (SP 11). Program oparty jest na współpracy ze związkiem ZPRP oraz sekcją piłki ręcznej MKS Pogoń Siedlce.

Pamiątkowe medale wręczył  koordynato wojewódzki programu „Gramy w Ręczną” Zbigniew Trzpil oraz prezes WMZPR Grzegorz Gutkowski.

„Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

W każdej z wymienionych siedleckich szkół prowadzone sa objęte programem „Gramy w Ręczną” otwarte zajęcia z elementami piłki ręcznej dla klas I-III. Współpraca z sekcją piłki ręcznej MKS Pogoń Siedlce pozwala ukierunkować chętne i ambitne dzieci do szkolenia specjalistycznego i w dalszej perspektywie gry w ligowych zespołach.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś chodziłem na mecze piłki ręcznej to fajna dyscypliną polegającą na kreatywności oraz konstruowaniu akcji wten sposób żeby piłka wpadła do bramki A pozatym ta gra polega na tym żeby dobrze przechwytywac piłkę i dobrze przewidywać ruchy rywala podczas jego akcjji

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;