poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Lekcja dla młodzieży ze Spały (fotogaleria)

W dziewiątej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce pokonał SMS PZPS Spała (3:1). Dla siedlczan było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

PSG KPS Siedlce w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. W ośmiu spotkaniach drużyna Witolda Chwastyniaka wygrała jeden mecz, a w ostatniej kolejce przegrała z Olimpią Sulęcin (0:3). W sobotę 11 listopada rywalem siedlczan byli młodzi uczniowie ze Spały, którzy mają mało doświadczenia, jednak potrafili już w tym sezonie pokonać SPS Głogów.

Siedlczanie byli faworytem tego meczu, jednak młodzi siatkarze ze Spały grają bardzo odważnie. Najdobitniej pokazał to pierwszy set, w którym SMS PZPS pokazał charakter. Goście przegrywali przez większość seta, a w końcówce 19:21. Mimo to odrobili straty, doprowadzili do gry na przewagi. Potem obronili kilka piłek meczowych, a potem zablokowali Dawida Sokołowskiego.

Podrażniony KPS w drugiej partii rozbił rywali do 16. Kluczowy dla losów spotkania był set numer trzy. Końcówka była nerwowa, ale to siedlczanie tym razem byli górą. W ostatniej odsłonie spotkania team Chwastyniaka szybko zbudował kilkunastupunktową przewagę, czym wyraźnie odebrał przyjezdnym chęć do gry. Siedlczanie wygrali 3:1.

W następnej kolejce siedlczanie powinni zagrać na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała, ale mecz został przełożony.Najbliższy mecz PSG KPS odbędzie się 25 listopada o 18:00. Będzie to wyjazdowe starcie z MKS Będzin.

« z 2 »

11.11.23, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga:  PSG KPS Siedlce – SMS PZPS Spała 3:1 (29:31, 25:16, 25:23, 25:13)

PSG KPS: 1. Wiktor Kłęk 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski, 71. Jan Tomczak i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk